Tvrđava Gradina Srebrenik

Srbi vodili 2:0, izgubili 2:3

Petković je za oproštajni meč na raspolaganju imao samo 13 igrača Dvojica su se ozlijedila u prvom dijelu jedan je isključen pa je unatoč iznimno lošem otvaranju Obala Bjelokosti stigla do prve pobjede

Afrikanci koji su igrali bez Didiera Drogbe već uobičajeno loše su krenuli u utakmicu U sve tri utakmice u Njemačkoj nakon pola sata su gubili 2:0 Srbe je u vodstvo doveo Žigić na asistenciju Stankovića Deset minuta kasnije novi kiks obrane Slonova Domoraud kažnjava Ilić

Obala je smanjila nakon što je Dudić posve bespotrebno uhvatio loptu rukama i skrivio penal Dindane je s bijele točke bio siguran realizator a do kraja poluvremena još jedan udarac za SCG

Albert Nađ koji je u igru ušao u 16 minuti umjesto ozlijeđenog Krstajića u posljednjim je sekundama prvog dijela zaradio drugi žuti karton U nastavku se igrala viktorija na srpski gol

Cijeli stadion osim deset tisuća srpskih navijača navijao je za Obalu koja je imala 20 udaraca na gol SCG šest a lopta je u njihovu posjedu bila 66 posto vremena Takav pritisak urodio je plodom u 67 minuti

Keita je proigrao Dindanea koji je neometan sa sedam metara matirao Jevrića Pet minuta prije kraja Dudić je opet igrao rukom u svom kaznenom prostoru a jedanaesterac je ovaj put realizirao Bonaventure Kalou

Sudac Rodriguez pokazao je čak devet žutih i dva crvena – u nadoknadi je prijevremeno pod tuš morao i Cyril Domoraud

Obala Bjelokosti tako je ipak dočekala svoj prvi trijumf u povijesti Mundijala dok je Srbija i Crna Gora zajednica koja je posljednji put nastupila na velikim natjecanjima i treći put posrnula Najbolja obrana kvalifikacija u 270 je njemačkih minuta inkasirala deset komada

Obala Bjelokosti – Srbija i Crna Gora 3:2 1:2

München Allianz Arena Gledatelja: 67 000 Sudac: Marco Rodriguez Meksiko Strijelci: 0:1 – Žigić 10 0:2 – Ilić 20 1:2 – Dindane 36- 11m 2:2 – Dindane 67 3:2 – B Kalou 86- 11m

OBALA BJELOKOSTI
Barry – Eboué Domoraud Kouassi Boka – Zokora K Keita Kalou 73 Y Touré Akalé B Koné 60 – Dindane A Koné

SCG
Jevrić – N Đorđević Gavrančić Krstajić Nađ 16 Dudić – Duljaj – D Stanković Ergić Ilić P Đorđević – Žigić Milošević 67

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …