Tvrđava Gradina Srebrenik

Poljaci se oprostili pobjedom

Pawel Janas je izbornički mandat ipak okončao s tri boda Za popravljanje umjetničkog dojma najzaslužniji je obrambeni igrač Bartosz Bosacki koji je zabio prva jedina i zadnja dva gola za Poljake u Njemačkoj

U utakmici 3 kola skupine A Poljska je u Hannoveru svladala Kostariku sa 2:1 Tako su u oproštajnoj utakmici za obje reprezentacije Poljaci uspjeli upisati tri boda dok će Kostarikanci kući s tri poraza

Ronald Gomez je već u 8 minuti poslao upozorenje iz slobodnjaka dok su s druge strane slab pokušaj Zurawskog poljski navijači nagradili koncertom zvižduka Najrazvikaniji poljski napadač sasvim je razočarao u sve tri utakmice

Povela je Kostarika u 25 minuti golom Ronalda Gomeza iz slobodnog udarca nakon što je lopta prošla kroz živi zid a potom i kroz noge poljskog vratara Boruca U 29 i 30 minuti Gomez i Wanchope su vrlo lošim reakcijama upropastili velike prigode za 2:0

Kazna je stigla vrlo brzo – u 33 minuti vratar Porras je nakon kornera odletio u prazno pa Bosackom nije bilo teško gurnuti loptu u praznu mrežu Već do poluvremena mogli su Poljaci voditi ali je prizemni Jelenov udarac u 41 minuti blokiran

U nastavku se igralo vrlo otvoreno – obje momčadi željele su se oprostiti pobjedom Odluka je pala u 66 minuti kada je poljski stoper Bosacki bio najviši na drugoj vratnici i glavom spustio loptu u mrežu Ponovno je kostarikanska obrana kapitulirala nakon kornera

Najbliže drugom izjednačenju bio je Paolo Wanchope osam minuta prije kraja kada je prebacio Boruca i glavom gurnuo loptu u mrežu No pomoćni je sudac već ranije signalizirao zaleđe

Kostarika neće Njemačku pamtiti po lijepom – u svom trećem nastupu na SP-u ostvarili su najlošiji rezultat Poljaci su s jednim trijumfom i dva poraza dosegli identičan učinak kao prije četiri godine u Aziji Potraga za Jansovim nasljednikom u punom je jeku

Poljska – Kostarika 2:1 1:1

Hannover Niedersachsenstadion Gledatelja: 43 000 Sudac: Shamsul Maidin Singapur Strijelci: 0:1 – Gomez 25 1:1 – Bosacki 33 2:1 – Bosacki 66

POLJSKA
Boruc – Baszczynski Bak Bosacki Mi Zewlakow – Smolarek Rasiak 85 Radomski Lewandowski 64 Szymkowiak Krzynowek – Jelen Zurawski Brozek 46

KOSTARIKA
Porras – Drummond Wallace 70 Umana Marin Badilla Gonzalez – Bolanos Saborio 78 Solis Centeno Gomez Hernandez 82 – Wanchope

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …