Probudio se Ronaldo!

Nakon dvije pomalo veteranske utakmice bljesnuo je nekadašnji Fenomen Japanci su se silno radovali nakon što su poveli ali je Brazil unatoč tome što je Parreira odmarao neke igrače do kraja natrpao Kawaguchija

U posljednjoj utakmici u skupini Brazil je pokazao dosad najbolju igru u Njemačkoj i uvjerljivo svladao Japan s 4:1 iako u prvih pola sata nisu iskoristili veliki broj prigoda i za to bili kažnjeni u 34 minuti kada je Keiji Tamada nakon dodavanja Santosa probio Didu

Izjednačio je Ronaldo u posljednjoj minuti prvoga poluvremena i tako spasio Brazil blamaže a ujedno svojoj momčadi omogućio lakše igranje u drugom poluvremenu Ubacio je Cicinho a Ronaldo glavom postigao pogodak

Pitanje pobjednika riješeno je početkom nastavka – prvo je Juninho Pernambucano udarcem s 25 metara loša reakcija Kawaguchija u 53 minuti doveo Brazil u vodstvo da bi u 59 Gilberto nakon dodavanja Ronaldinha prošao po lijevoj strani i svladao Kawaguchija

Konačnih 4:1 postavio je Ronaldo u 81 minuti nakon duplog pasa s Juanom To je 14 pogodak Ronalda na svjetskim prvenstvima čime se izjednačio s velikim Nijemcem Gerdom Müllerom na vrhu ljestvice strijelaca svih vremena

Brazil – Japan 4:1 1:1

Dortmund Stadion Westfalen Gledatelja: 65 000 Sudac: Eric Poulat Francuska Strijelci: 0:1 – Tamada 34 1:1 – Ronaldo 45 2:1 – Juninho Pernambucano 53 3:1 – Gilberto 59 4:1 – Ronaldo 81