Smazao 67 hamburgera u osam minuta

Osim titule svjetskog prvaka u brzom izjedanju hot dogova dvadesetsedmogodisnji Japanac Takeru Kobajasi zasjeo je na svjetski vrh i u disciplini prozderavanja hamburgera

CHATTANOOGA – Japanac Takeru Kobajasi 27 poznat kao svjetski rekorder u brzom izjedanju hot dogova smazao je u osam minuta 67 minihamburgera i osvojio Svjetsko prvenstvo u jedenju hamburgera

Kobajasi je osvojio 10 000 dolara nakon sto je nadmasio 14 americkih suparnika na natjecanju koje je samo jedno u nizu bizarnih utrka u brzom uzimanju hrane koje organizira Svjetska federacija natjecateljskog jedenja

Kobajasi je bez ikakve sumnje najveci u toj disciplini na planeti Zemlji rekao je David Baer iz IFCE-a organizatora natjecanja u izjedanju hot dogova koje je Japanac takodjer osvojio

Joey Chestnut morao se s pojedena 62 hamburgera zadovoljiti drugim mjestom na natjecanju u americkom gradu Chattanoogi dok je trece mjesto pripalo jednoj dami Sonji Thomas koja je pojela 56 minihamburgera u osam minuta

Preuzeto sa: www iskon hr