Moldavija – BiH 2:2

Završena je odlučujuća utakmica za našu selekciju u kvalifikacijama za Euro 2008 Bod je osvojen u Moldaviji Domaći su poveli sa 2:0 – strijelci: Rogaciov u 13 minuti te ponovno isti igrač iz penala u 32 minuti meča Rezultat je je u 62 minuti na 2:1 smanjio Zvjezdan Misimović Izjednačenje 2:2-konačan rezultat donosi Grlić u 69 minutu meča Do kraja su obje ekipe imale po nekoliko prilika ali je rezultat ostao nepromijenjen
Sergej Barbarez zaradio je žuti karton – propušta susret s Grčkom

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je u trećem susretu grupe 3 kvalifikacija za EP 2008 godine večeras u Kišnjevu s Moldavijom odigrala neriješeno 2:2 2:0

Golove za BiH su postigli Misimović u 62 iz penala i Grlić u 66 minuti dok je strijelac oba pogotka za Moldaviju bio Rogaciov u 13 i 32 minuti iz penala

Susret je na stadionu Zimbru pred oko 10 000 gledalaca sudio Francuz Herve Piccirillo

Nogometaši BiH ostvarili su prvi remi u kvalifikacijama Osvajanje jednog boda četvrtog u kvalifikacijama može zadovoljiti selektora Sliškovića s obzirom da su Moldavci nakon prvih 45 minuta imali dva gola prednosti a u finišu još dvije prilike za pobjedu

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćim igračima koji su iskoristile dvije greške odbrambenih nogometaša BiH i postigli dva pogotka U 13 minuti Rogaciov je iskoristio neuspjelu ofsajd zamku bh nogometaša izašao sam pred Hasagića i poslao loptu u mrežu Dvadeset minuta kasnije isti igrač je udarcem s 11 metara svoju reprezentaciju doveo u vodstvo od 2:0 Prethodno je rukom u šesnaestercu igrao Trivunović Do kraja poluvremena nastavila se dominacija Moldavaca ali nije bilo većih prilika

Tek u drugom poluvremenu bh reprezentacija je pokazala snagu Ubacivanje u igru Grlića te zamjena pozicija Bartolovića i Hrgovića urodila je plodom pa su reprezentativci BiH u potpunosti preuzeli inicijativu a u 62 minuti došli do pogotka Misimovića je u šesnaestarcu oborio golman Pascenco sudija je pokazao na bijelu tačku odakle je igrač Bochuma tek iz drugog pokušaja pogodio mrežu Četiri minute kasnije bilo je 2:2 Barbarez je dobro proigrao Grlića koji je topovskim udarcem sa 20 metara savladao Pascenka

U posljednjih desetak minuta domaći nogometaši su ponovo preuzeli igru te napravili tri prilike od kojih je najbolju imao Ivanov čiji udarac je krajnjim naporom odbranio Hasagić

U susretu s Moldavijom za selekciju BiH su nastupili: Hasagić Trivunović Papac Vidić Šilić Bajramović Grujić Hrgović Smajić Barbarez Misimović Damjanović Grlić Bartolović

Nogometaši BiH naredni ispit imat će u srijedu kada u Zenici dočekuju aktuelnog evropskog prvaka Grčku

Preuzeto sa: www sport ba