Tvrđava Gradina Srebrenik

U-21: Češka – BiH 2:1

Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine U-21 u prvoj utakmici baraža za nastup na Evropskom prvenstvu 2007 godine u Holandiji sinoć je u Jablonecu poražena od odgovarajuće selekcije Češke s 2:1 1:0 Golove za domaću ekipu posigli su Kolar u 34 i Lapka u 70 minuti dok je strijelac za BiH bio Sead Salihović u 54 minuti

Mladi nogometaši BiH ostavrili su povoljan rezultat uoči revanša koji se za četiri dana igra u Sarajevu sa dobrim šansama da iduće godine izbore nastup u Holandiji
U prvom dijelu igre favorizirani Česi imali su inicijativu dok su se izabranici Ibrahima Zukanvića uspješno branili do 34 minute kada su domaćini došli u vodstvo Nakon što je golman Željko Baotić nakratko zaustavio šut sa oko 30 m odbijenu loptu pored naše uspavane odbrane u mrežu je sproveo Kolar

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili naši mladi nogometaši i u nekolkiko navrata ozbiljnije zaprijetili domaćinu Izjednačujući gol postigao je Sead Salihović preciznim šutem po zemlji iz slobodnog udarca sa oko 25 m

Domaćini su ponovo došli u vodstvo u 70 minuti nakon velike greške golmana Baotića koji je loše izboksovao ubačanu loptu neposredno pred protivničkog igrača kojem nije bilo teško da svoju ekipu dovede u vodstvo

Do kraja obje ekipe imale su po jednu stopostotnu šansu Priliku da poravna rezultat propustio je Ibričić dok su domaći igrači na drugoj strani pogodili prečku

Revanš susret igra se u utrorak 10 oktobra na stadionu Asim Ferhatović u 17 00 sati

Preuzeto sa: www sport ba

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …