Tvrđava Gradina Srebrenik

Loš dan Meksika

El Tri kontra Portugala nije imao svoj dan Marquez je nepotrebno skrivio penal Omar Bravo promašio s bijele točke a Luis Perez dobio crveni zbog simuliranja Sve te pogreške ipak ih nisu koštale osmine finala

Nogometaši Portugala osigurali su prvo mjesto u skupini D Meksiko također prolazi dalje jer očekivano Angola nije svladala Iran s tri razlike

U uzbudljivoj utakmici u kojoj je Luis Felipe Scolari odmarao Pauletu Deca i Ronalda Portugalci su zahvaljujući furioznom početku i početničkim kiksevima inače ponajboljih meksičkih igrača stigli i do trećeg uzastopnog trijumfa

Već u šestoj minuti Simao je promiješao suparničku obranu i proigrao Manichea koji je s desetak metara pogodio sam gornji kut U 24 minuti novi šok za Meksikance – kapetan Marquez je nakon Figovog ubačaja iz kornera rukom skinuo loptu s Tiagove glave

Unatoč tome što je vratar Sanchez upotrijebio nekoliko trikova da ga dekoncentrira iz kaznenog udarca je vrlo precizan bio Simao Tračak nade za Meksikance pojavio se u 29 minuti kada Fonseca poslije udarca s kuta skače sam kao duh i neobranjivo pogađa Ricardova vrata

Od tog trenutka Meksikanci su puno bolja momčad no svoje prilike nisu iskoristili Najveću su imali u 57 minuti kada je Perez prodao lažnjak Miguelu koji je u padu loptu odnio rukom Ali Omar Bravo je s bijele točke pucao lošije i od Srne – lopta je otišla visoko preko gola

Samo četiri minute kasnije zbog simuliranja je vrlo dobri slovački sudac Luboš Michel opravdano pokazao drugi žuti karton Luisu Perezu U 65 minuti tragičar Bravo je promašio svoj četvrti veliki zicer ujedno i posljednu pravu prigodu Meksika

U tim trenucima je zabila i Angola pa se činilo da će Meksikancima u opasnost doći čak i plasman u drugi krug No Portugalci su se zadovoljili minimalnom pobjedom nisu jurišali u napad a u Leipzigu je Iran izjednačio i tako spriječio dramu u završnicama obje utakmice

Portugal – Meksiko 2:1 2:1

Gelsenkirchen AufSchalke Arena Gledatelja: 52 000 Sudac: Luboš Michel Slovačka Strijelci: 1:0 – Maniche 6 2:0 – Simao Sabrosa 24- 11m 2:1 – Fonseca 29

PORTUGAL
Ricardo – Miguel Paulo Ferreira 61 Fernando Meira Ricardo Carvalho Caneira – Petit Maniche Tiago – Figo Boa Morte 80 – Helder Postiga Nuno Gomes 69 Simao

MEKSIKO
O Sanchez – Osorio Rodriguez Zinha 46 Salcido – Mendez Franco 81 Perez Marquez Pardo Pineda Castro 69 – Fonseca Bravo

Prauzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …