Tvrđava Gradina Srebrenik

Iran izbjegao treći poraz

Izabranici Branka Ivankovića umalo su nastup u Njemačkoj završili bez ijednog boda U 60 minuti Flavio je povijesnim prvijencem doveo Angolu na prag pobjede ali je Bakhtiarizadeh ipak spasio Irance teže sramote

Nevjerojatno loš nastup u Njemačkoj iranski nogometaši ipak nisu okončali i trećim uzastopnim porazom Remijem su Ivankovićevi igrači izbjegli težu sramotu ali žestokim kritikama po povratku u domovinu sigurno neće umaći

Pobijedila nije ni Angola no Crne antilope svjetski nogometni summit napuštaju ponosne jer su dvije utakmice odigrale neriješeno a od pobjednika skupine Portugala su izgubile samo 1:0 što je čak bilo i malo iznenađenje

Angolci su u jednoj doduše pomalo nestvarnoj kombinaciji mogli i u osminu finala pa su zato od početka susreta krenulo napadački prema Mirzapouru U 11 minuti Mateus je na ubacivanje podmetnuo nogu ali je lopta otišla preko grede

Iran je odgovorio preko Zandija koji je s lijeve strane pokušao ugroziti Ricarda ali angolski je vratar bio siguran U 23 minuti Ali Daei je na drugoj vratnici čekao loptu ali je pogrešno procijenio njezin let i udarac glavom otišao je visoko preko gola

Nakon pola sata igre javio se i najbolji angolski igrač Fabrice Akwa – odlično je prsima primirio loptu ali je pucao preko grede Minutu kasnije isti je igrač bio na gotovo istoj poziciji ali je i završnica bila istovjetna – lopta je otišla iznad vrata

Zadnju ozbiljniju šansu u prvom dijelu imao je Teymourian čiji je prizemni udarac ukrotio Ricardo Drugo poluvrijeme odličnim je udarcem otvorio Mendonca ali lopta je otišla pored vratnice Ipak u 60 minuti konačno su se pogotku radovali i navijači Angole

Ali ne samo to U tom su trenutku Palancas Negrasi bili vrlo blizu osmini finala – Meksiko je gubio 2:1 a Afrikanci su poveli nakon što je prodor Figueireda po desnom boku neobranjivim udarcem glavom okončao pričuvni napadač Flavio

Bio je to prvi gol Angole na svjetskim prvenstvima no više od toga afrička momčadi nije uspjela ostvariti Dapače u 75 minuti nakon Mahdavikijinog ubacivanja iz kuta iranski branič Bakhtiarizadeh je glavom pogodio sami desni kut za konačnih i moglo bi se reći pravednih 1:1

Iran – Angola 1:1 0:0

Leipzig Zentralstadion Gledatelja: 38 000 Sudac: Allan Shield Australija Strijelci: 0:1 – Flavio 60 1:1 – Bakhtiarizadeh 75

IRAN
Mirzapour – Kaabi Borhani 67 Bakhtiarizadeh Rezaei Nosrati Shojaei 13 – Mahdavikia Teymourian Madanchi Zandi – Daei Hashemian Khatibi 39 Izbornik: Branko Ivanković

ANGOLA
Joao Ricardo – Loco Jamba Kali Delgado – Ze Kalanga Mateus Love 23 Mendonca Figueiredo Rui Marques 72 Miloy – Akwa Flavio 51 Izbornik: Luis Goncalves De Oliveira

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …