Tvrđava Gradina Srebrenik

Zlatne Lehmannove ruke

Deset je minuta Argentinu dijelilo od polufinala A onda su Kloseovim golom domaćini demonstrirali njemačku upornost U produžecima su mreže mirovale a junak ruleta s bijele točke bio je njemački vratar

Dvoboj višestrukih svjetskih prvaka nije ponudio spektakularni nogomet ali je zato uzbuđenja bilo na pretek Činilo se da će Argentinci okončati njemački san deset ih je minuta dijelilo od ulaska među četiri najbolje momčadi svijeta ali Nijemci su još jednom pokazali zašto ih se nikada ne smije otpisati

Igra u prvom poluvremenu bila je debelo ispod ugleda ove dvije reprezentacije Malo je bilo izglednih situacija za pogodak tek dva neuspješna pokušaja Podolskog i Ballacka Argentina je imala više loptu u nogama ali su Tevez i Crespo u napadu bili bezopasni

Nastavak utakmice je međutim počeo pogotkom Gaučosa U 49 minuti Riquelme je ubacio iz kuta a najviši pred njemačkim vratima bio je Roberto Ayala koji je pored Lehmanna i Lahma glavom zakucao loptu u mrežu

U 64 minuti Nijemci su imali veliku priliku Abbondanzieri je otišao u prazno lopta se odbila do Ballacka ali njegov udarac blokirao je Ayala Iako su Klinsmannovi izabranici svim silama nastojali doći do izjednačenja to im nije polazilo za nogom

A onda im je u tome pomogao i argentinski izbornik Pekerman koji je odlučio zatvoriti utakmicu i braniti gol prednosti pa je iz igre povukao Riquelmea i Crespa I to mu se osvetilo

U 80 minuti su domaćini izveli odličnu akciju – Ballack je ubacio na Borowskog koji je glavom prebacio do Klosea Najbolji strijelac SP-a se ubacio ispred Sorina i glavom pogodio suprotni kut nemoćnog Lea Franca zamijenio ozlijeđenog Abbondanzierija

U produžecima su se obje momčadi orijentirale na obranu s tim da su domaćini bili lišeni usluga kapetana Ballacka koji je zbog ozljede uglavnom statirao Na kraju je odluka o pobjedniku pala u ruletu jedanaesteraca a tamo se u junaka nacije prometnuo Jens Lehmann

Vratar Arsenala je skinuo udarce Ayale i Cambiassa a na njemačkoj strani su precizni bili Neuville Ballack Podolski i Borowski Njemačka je tako sačuvala savršeni niz na svjetskim prvenstvima – na penale je izbacila Francusku 1982 Meksiko 1986 i Englesku 1990

Veliko slavlje na berlinskom Olympiastadionu ipak su pokvarile uzavrele strasti Nakon utakmice došlo je do tučnjave u kojoj je sudjelovalo nekoliko igrača s obje strane te glavni menadžer Elfa Oliver Bierhoff

Sve je započeo Tim Borowski koji je nakon susreta pokazao argentinskim igračima prstom da šute Razočaranim i nervoznim Argentincima nije dugo trebalo da uzvrate Najaktivniji su bili Heinze Maxi Rodriguez te Coloccini dok su s njemačke strane po svemu sudeći u sukobu sudjelovali Neuville i Bierhoff

Gužva je trajala nekoliko minuta no uz pomoć osiguranja igrači su razdvojeni Sudac utakmice Slovak Lubos Michel sasvim sigurno u svoj će izvještaj unijeti i detalje ove tučnjave a mogu se očekivati i kazne disciplinske komisije FIFA-e

Njemačka – Argentina 4:2 1:1 0:1

Berlin Olympiastadion Gledatelja: 72 000 Sudac: Luboš Michel Slovačka Strijelci: 0:1 – Ayala 49 1:1 – Klose 80

Jedanaesterci: 1:0 – Neuville 1:1 – Cruz 2:1 – Ballack Ayala – brani Lehmann 3:1 – Podolski 3:2 – Maxi Rodriguez 4:2 – Borowski Cambiasso – brani Lehmann

NJEMAČKA
Lehmann – A Friedrich Mertesacker C Metzelder Lahm – Schneider od 62 Odonkor Frings Ballack cap Schweinsteiger od 74 Borowski – Klose od 86 Neuville Podolski Izbornik: Jurgen Klinsmann

ARGENTINA
Abbondanzieri od 71 Leo Franco – Coloccini R Ayala Heinze Sorin cap – Luis Gonzalez Mascherano Maxi Rodriguez – Riquelme od 72 Cambiasso – Tevez Crespo od 79 Julio Cruz Izbornik: Jose Pekerman

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …