Zidaneu se još igra

Veliki Zizou još nije za staro željezo Španjolcima je zabio treći i asistirao za drugi gol Sjajnu utakmicu odigrali su i Vieira te Ribery Stoga ćemo 1 srpnja gledati reprizu finala sa Stade de Francea – Francuska protiv Brazila

Crvena furija još je jednom potvrdila status vječitog gubitnika – gotovo uvijek igraju dobro u prvom krugu redovito su u krugu favorita za naslov ali nikad ne uspiju otići do kraja Nisu izgubili 26 utakmica zaredom ali onu najvažiju 27 po redu jesu

Prvi je zaprijetio Pernia iz slobodnjaka u 9 minuti ali manjkalo je preciznosti Henry je u 13 minuti uputio prvi udarac u okvir španjolskog gola ali Casillas je bio spreman Prvu pravu priliku na utakmici imali su galski pijetlovi ali su Ribery i Vieira zakasnili na Henryjev ubačaj

Španjolska je povela u 28 minuti kada je Thuram neoprezno startao na Pabla a Talijan opravdano pokazao na bijelu točku Villa je s 11 metara zakucao loptu u donji desni kut Španjolci u svim svojim nastupima na Mundijalu nikad nisu promašili penal

Riskantnu igru španjolske obrane koja je suparničke napadače neprestano pokušavala uloviti u ofsajd-zamku Francuzi su kaznili u 41 minuti Prije toga a i tada Henry je puno puta uletio u zaleđe ali u nedopuštenoj situaciji nije bio Ribery

Riberyja je sjajno proigrao Vieira a mladi Marseilleov napadač je zaobišao vratara i gurnuo loptu u praznu mrežu Dvije minute kasnije Španjolci su ponovno tražili najstrožu kaznu – Torres je uletio u šesnaesterac i pao kao pokošen Trebao je dobiti žuti

U nastavku su Španjolci držali loptu a Francuzi bili kudikamo konkretniji U 52 minuti Zidane majstorski upošljava Maloudu čiji solidan udarac efektnom paradom brani Casillas Izvanredni Ribery je u 59 minuti opet napravio pomutnju u španjolskoj obrani ali je izostao završni udarac

Jedinu pravu šansu u drugom dijelu za Espanu imao je Joaquin u 79 minuti no nakon izvrsnog prodora pogodio je samo vanjski dio mreže Sve je mirisalo na produžetke ali u 83 minuti uslijedila je kobna serija španjolskih pogrešaka

Za početak je Puyol nepotrebno faulirao Henryja i dobio žuti Iz slobodnjaka je centrirao Zidane nespretni i nesretni Xabi Alonso glavom je prenio loptu na drugu stativu gdje je sam kao duh bio Vieira Sergio Ramos je pokušao spasiti ali se lopta od njegove noge odbila u mrežu

Točku na i stavio je jedan od najvećih igrača u povijesti – Zidane je u nadoknadi izbjegao zaleđe izvrtio Puyola i matirao Casillasa Akcija velemajstora koja je potvrdila trijumf Francuske i odvela tricolore na megdan braniteljima naslova

Francuska – Španjolska 3:1 1:1

Hannover Niedersachsenstadion Gledatelja: 43 000 Sudac: Ricardo Rosetti Italija Strijelci: 0:1 – Villa 28- 11m 1:1 – Ribery 41 2:1 – Vieira 83 3:1 – Zidane 90 2