Zidane i Henry izbacili Brazil

Jedna veličanstvena karijera traje i dalje – opet veliki Zizou je u 57 minuti ubacio a Henry zakucao loptu pod prečku Sada već bivši prvaci svijeta prvi udarac u okvir gola uputili su u sudačkoj nadoknadi

Dva posljednja međusobna okršaja na Mundijalima Meksiko 1986 i Francuska 1998 dobili su tricolori Znao je taj podatak i brazilski izbornik Parreira pa se uoči četvrtfinalnog dvoboja prvi put odrekao magične četvorke – Adriano je ostao na klupi baš kao i ozlijeđeni Emerson

Unatoč ojačanoj sredini Juninho od prve minute Selecao je samo u prvih desetak minuta bio bolja momčad U tom razdoblju Juninho je pucao iz slobodnog udarca ali je pogodio živi zid nešto kasnije je Juan atraktivno pokušao petom a i Ronaldo je zaprijetio glavom

No odlično postavljeni i iznimno pokretljivi Francuzi su se brzo sredili i preuzeli inicijativu na sredini terena Vieira i Makelele su u džep pospremili brazilske umjetnike uključujući i najveće razočaranje SP-a Ronaldinha Thuram i Gallas su besprijekorno držali obranu a za kreaciju je bio zadužen Zidane koji je odigrao jednostavno briljantno

U 22 minuti osporavani arbitar Medina Cantalejo mogao je suditi penal nakon neopreznog starta Lucija na Thuramu Četvrt sata kasnije opasno je glavom opalio Malouda a u 45 djelić Zizouve čarolije – sjajno je prošao dvojicu suparnika i odlično izbacio Vieiru u kontru

Juveovog srednjaka prekršajem je zaustavio Juan i dobio žuti a Henryjev udarac iz slobodnjaka Ronaldo je obranio rukom I to je mogao i trebao biti jedanaesterac ali Medina je doduše dao opomenu Ronaldu ali je prekršaj izvukao na 16 metara I Zidane je pogodio zid

Galski pijetlovi su još agresivnije krenuli u nastavak Henry je u 46 minuti promašio prvu pravu zgodu u 54 je zabio gol ali iz zaleđa ali sve je to bila najava za ključni trenutak u 57 minuti kada je nakon sjajno izvedenog Zidaneovog prekida brazilska obrana ostavila Henryja sasvim samog

Parreira je ubacio Adriana Robinha i Cicinha te svim silama krenuo po izjednačenje No pogotku su opet bili bliži Francuzi – Ribery je u dva navrata mogao zapečatiti sudbinu carioca ali je utakmicu u neizvjesnosti držao Dida

Najbolje prilike Brazil je imao u samoj završnici – Ronaldinhov slobodnjak poslije izmišljenog faula na Ronaldu prohujao je tik iznad vratnice Ronaldov udarac u 91 minuti obranio je Barthez a Cicinhov ubačaj Ze Roberto nije uspio skrenuti u mrežu

U polufinalu će tako igrati samo europski sastavi Najveći favorit SP-a oprostio se neočekivano rano ali posve zasluženo Skup sjajnih individualaca čije su pripreme više nalikovale velikom cirkusu no ozbiljnim treninzima Parreira nije uspio ukomponirati u jaku momčad

Francuska – Brazil 1:0 0:0

Frankfurt Waldstadion Gledatelja: 48 000 Sudac: Medina Cantalejo Španjolska Strijelac: 1:0 – Henry 57