Zasjala Crna zvijezda

Česi su sa SAD-om odigrali egzibiciju protiv Gane su naletjeli na minu Pogodak Gyana u 2 minuti načeo je favorita dotuklo ga je isključenje Ujfalušija u 65 minuti Muntari je u 82 samo potvrdio pobjedu Ganaca

Sjajna utakmica u Kölnu – pregršt uzbuđenja obostrano dobar nogomet isključenje jedanaesterac dva pogotka Iako je na papiru favorit bila Češka na kraju dvoboja nogometaši Gane slavili su svoju prvi mundijalsku pobjedu u povijesti Sasvim zasluženo

Afrička je momčad već u 2 minuti iznenadila uspavanu češku obranu Neoprezan je bio Ujfaluši pa se lopte dočepao Asamoah Gyan i ljevicom ju poslao u mrežu Petera Cecha Gansko su vodstvo pokušali poništiti Jankulovski i Nedved – prvi je pucao pored vrata dok je udarac drugog s lakoćom ukrotio vratar Kingston

U 30 minuti je sjajno pucao Poborsky no lopta je prošla tik uz vratnicu Odmah u sljedećoj akciji Gyan je proigrao Amoaha koji je iz okreta pucao u Cecha Minutu kasnije kapetan Appiah je gurnuo Gyana u stopostotnu priliku no češki je vratar padom u noge spriječio pogodak

Za kraj vrlo sadržajnog poluvremena vidjeli smo vrlo dobar udarac Appiaha te nevjerojatan promašaj Rosickog sa samo desetak metara Nastavak susreta je pogotkom otvorio Nedved no bilo je zaleđe U 52 minuti još jedan dvoboj Gyana i Cecha završio je obranom češkog vratara

Četiri minute kasnije Plašil je na drugoj vratnici pokušao iznenaditi Kingstona no ganski je čuvar mreže loptu prebacio preko grede Iako nije postignut pogodak utakmica na RheinEnergie stadionu je odlučena u 65 minuti Opet je u svom šesnaestercu nepažljiv bio Ujfaluši ispred njega je utrčao Matthew Amoah i češki ga je branič srušio

Sudac Elizondo pokazao je na bijelu točku a krivcu za jedanaesterac crveni karton Najstrožnu kaznu izveo je Gyan ali pogodio je vratnicu pa je Češkoj ostala kakva-takva da bi mogla izvući barem bod Da će do njega teško doći vidjelo se u nastavku utakmice

Pred suparničkim vratima redale su se stopostotne prigode pokušali su Muntari Essien i Gyan ali Cech je pokazao zašto je jedan od najboljih vratara Europe Češku nadu u povoljan rezultat međutim ubio je Muntari u 82 minuti kada je lijevom nogom zakucao loptu u Cechove rašlje U završnim sekundama Česi su imali dvije šanse za smanjenje rezultata no Kingston je sjajnim paradama sačuvao gansku mrežu

Češka – Gana 0:2 0:1

Köln RheinEnergie stadion Gledatelja: 43 000 Sudac: Horacio Elizondo Argentina Strijelci: 0:1 – Gyan 2 0:2 – Muntari 82