Raspad Srbije i Crne Gore

Uoči Njemačke raspala se zajednička država U dvoboju s Gaučosima raspad sustava dogodio se i nacionalnoj vrsti Petkovićeva je družina razbijena u prvom dijelu s tri laka komada do kraja su dobili još tri

Brojni problemi u reprezentaciji Srbije i Crne Gore došli su na naplatu Počelo je ozljedom napadača Vučinića na startu priprema nastavilo se pozivanjem izbornikova sina koji je pod pritiskom javnosti ipak odustao od odlaska u Njemačku U prvom utakmici Plavi su poraženi od Nizozemske zatim je stigla vijest da je branič Nemanja Vidić izgubljen do kraja turnira a uoči sraza s Argentinom navodno su se šakama dohvatili Ljuboja i Stanković

U takvom ozračuju SCG je krenula u obračun s jednim od favorita za naslov I dogodila se katastrofa koja se mogla namirišati već u uvodnim minutama Argentina je od prvog sučevog zvižduka krenula prema Jevrićevim vratima a pritisak je urodio plodom u šestoj minuti kada je najbolja obrana u europskim kvalifikacijama za SP 2006 prvi put kapitulirala

Maxi Rodriguez je u suradnji sa Saviolom izigrao statičnu obranu SCG i zabio svoj prvi gol Prvi udarac prema argentinskim vratima vidjeli smo u 10 minuti ali Đorđević je iz okreta bio neprecizan U 28 minuti je Riquelme prošao kroz sredinu terena poput Kake u dvoboju protiv Hrvatske ali je Milanov igrač bio nažalost puno precizniji

Dvije minute kasnije odlična akciju Gaučosa koji su vezanim dodavanjima iz igre izbacili cijelu obranu SCG Saviola je pronašao Riquelmea koji je iz prve dodao Cambiassu Igrač Intera je odigrao dupli pas s Crespom i izbio sam pred Jevrića koji je drugi put bio nemoćan Desetak minuta kasnije Saviola je oteo loptu Krstajiću ušao u kazneni prostor i pucao no Jevrić je nešto i obranio Na njegovu nesreću lopta se odbila točno do Maxija Rodrigueza za 3:0

Konačan raspad srpsko-crnogorske momčadi uslijedio je nakon crvenog kartona Mateji Kežmanu u 65 minuti Treba reći da je talijanski sudac Rosetti možda i prestrogo isključio napadača Atletica a njegovo suđenje je Ćiro Blažević opisao riječima – običan papak S desetoricom su se Plavi držali do 78 minute ali tada su ih potopili argentinski mladići

Od strane izbornika Pekermana priliku su dobili Tevez i Messi koji su ju iskoristili na najbolji mogući način – golovima U 78 minuti je Messi poput brzog vlaka prošao po lijevoj strani i našao Crespa na drugoj stativi za novi pogodak Četiri minute kasnije je Tevez nanizao Gavrančića i Duljaja te plasirao loptu pored nemoćnog Jevrića da bi u 88 Lionel Messi najmlađi Argentinac koji je zaigrao za Albiceleste u povijesti svjetskih prvenstava zabio svoj prvi mundijalski pogodak

Argentina – Srbija i Crna Gora 6:0 3:0

Gelsenkirchen AufSchalke Arena Gledatelja: 52 000 Sudac: Roberto Rosetti Italija Strijelci: 1:0 – Maxi Rodriguez 6 2:0 – Cambiasso 31 3:0 – Maxi Rodriguez 41 4:0 – Crespo 78 5:0 – Tevez 84 6:0 – Messi 88