Togo ipak igrao i izgubio

Švicarci su u pravoj nogometnoj kamilici na Westfalenu svladali raštimani togoanski sastav Frei je u prvom dijelu načeo Agassu no sve dvojbe oko pobjednika je tek u 88 minuti riješio Barnetta

Švicarska je ovom pobjedom stigla na korak do plasmana u osminu finala što će joj i poći za rukom ako u posljednjoj utakmici ne izgubi od Južne Koreje Protiv štrajkaške skupine zvane Togo švicarski su igrači tražili trijumf od barem dva razlike što im je na kraju pošlo za rukom

Pitanje je međutim kako bi se razvijala utakmica u Dortmundu da je paragvajski sudac Carlos Amarilla u 35 minuti dosudio najstrožu kaznu za Togo Müller je u vlastitom šesnaestercu sapleo Adebayora prekršaj je bio očit ali Paragvajac se nije oglasio

Prije toga je u 16 minuti Švicarska došla do vodećeg pogotka – Wicky je na drugoj vratnici odlično pronašao Barnettu koji je dodao do Freia Napadač francuskog Rennesa je postigao svoj 26 zgoditak za Švicarsku na prilično spretan način skrenuvši u mrežu oštru loptu

U prvom su poluvremenu Afrikanci još nešto i pokušavali pucali su Kader Dosevi i napadač Arsenala Adebayor a dok je ovaj potonji imao snage i Togo je izgledao pristojno U drugom su dijelu togoanski igrači bili posve bezopasni pa su i Švicarci izgledali puno opasnije

U 50 minuti odlično je pucao najbolji igrač utakmice Tranquillo Barnetta ali vratar Agassa je bio siguran Tri minute kasnije Yakinova bomba prohujala je pored vratnice a isti je igrač u 64 minuti imao veliku šansu no toganski čuvar mreže je skinuo njegov pokušaj

Pred kraj je Togo krenuo po izjednačenje no pitanje pobjednika u 88 minuti riješio je Barnetta preciznim udarcem od stative Togoanci su ovim porazom izgubili sve šanse za drugi krug i to je kraj njihove neslavne avanture

Švicarska – Togo 2:0 1:0

Dortmund Westfalenstadion Gledatelja: 43 000 Sudac: Carlos Amarilla Paragvaj Strijelci: 1:0 – Frei 16 2:0 – Barnetta 88