Remi kao po dogovoru

Derbi skupine B završio je rezultatom koji je i Englesku i Švedsku odveo u osminu finala Sredinom drugog dijela mirišalo je na remi no ravnotežu je u 85 minuti poremetio Gerrard Šveđane je u 90 spasio Larsson

U najavama švedsko-engleskog obračuna najčešće se spominjao remi kao ishod koji bi odgovarao i jednoj i drugoj reprezentaciji Uzbudljivi dvoboj u Kölnu završio je upravo najavljenim rezultatom no lako je moglo biti i drugačije

Utakmicu je neuspješnim udarcem otvorio Lampard a u 10 minuti Engleska je ostala bez Owena Napadač Newcastlea je bez kontakta sa suparničkim igračem nezgodno stao stradalo je koljeno i iznesen je s travnjaka Njegovo mjesto u napadu popunio je Peter Crouch

U 21 minuti udarac je oprobao Joe Cole da bi nešto kasnije Rooneyja u zadnji trenutak spriječio Lučić Englezi su imali dominaciju u prvom poluvremenu a svoju bolju igru kapitalizirali su u 34 minuti fenomenalnim golom spomenutog Colea Jedan od najboljih igrača Erikssonove momčadi je iz voleja s 20-tak metara proparao mrežu nemoćnog Isakssona

U drugi dio utakmice Šveđani su ušli odlučni da poprave dojam i već u 51 minuti došli su do izjednačenja Linderoth je ubacio iz kuta na prvoj vratnici je najviši bio Allback koji je glavom skrenuo loptu u mrežu Bio je to ujedno i jubilarni 2 000 gol na svjetskim prvenstvima

Četiri minute kasnije Källström je izveo korner a lopta je nakon pravog karambola glavama u šesnaestercu pogodila gredu U 59 minuti Lučić je glavom odigrao povratnu loptu za svog partnera iz obrane Mellberga koji je iz poluvoleja opet očešao prečku U 72 minuti sjajno je pucao i Källström ali s gol-linije je izbio Gerrard

Curile su minute utakmica se smirila i sve je vodilo prema neodlučenom ishodu A onda je Steven Gerrard u 85 minuti poremetio rezultatsku ravnotežu Joe Cole je sjajno pronašao usamljenog igrača Liverpoola koji je glavom pogodio za englesko vodstvo Švedska je tada krenula va banque i to joj se isplatio u 90 minuti

Konfuziju u engleskoj obrani koja nikako nije mogla raščistiti jednu gužvu iskoristio je Henrik Larsson i petom ugurao loptu pored Robinsona za konačnih 2:2 Tako je Švedska sačuvala tradiciju nepobjedivosti protiv Engleske koja traje od 1968 godine

Engleska – Švedska 2:2 1:0

Köln Müngersdorferstadion Gledatelja: 45 000 Sudac: Massimo Busacca Švicarska Strijelci: 1:0 – J Cole 34 1:1 – Allback 51 2:1 – Gerrard 85 2:2 – Larsson 90