Štrajkaši platili ceh

Trakavica oko izbornika nered i nerad nije se osjetio kod Toga – afrički su igrači bili bolji u prvom dijelu a imali su i vodstvo A onda im je u 53 minuti opravdano isključen kapetan Abalo i Južna Koreja je izvela pobjednički preokret

Uoči prvog nastupa reprezentacija Toga grcala je u problemima Igrači nezadovoljni raspodjelom financijskog kolača potiho su bojkotirali treninge a taj njihov potez natjerao je izbornika Pfistera na ostavku Samo četiri dana prije prve mundijalske utakmice u povijest momčad Toga bila je bez šefa stručnog stožera

Tri je dana trebalo njemačkom treneru da sredi dojmove ali na kraju je popustio nagovaranjima čelnika Saveza i ipak odlučio voditi Togo Tako su Les Eperviersi opet dobili izbornika ali su izgubili himnu Organizatori u Frankfurtu su naime umjesto togoanske dvaput pustili južnokorejansku himnu iznerviravši i prije početka susreta tabore obiju momčadi

Svi ti problemi međutim nisu se osjetili na igri Toga koji je u prvom poluvremenu bio bolji takmac Počelo je prilikom Mohamada Kadera u 11 minuti no njegov volej nije pronašao metu Pored izglednih situacija igrači Toga su skupljali i kartone pa su tako u samo dvije minute požutjeli kapetan Abalo i Romao

Kopci su nastavili igrati i nogomet a rezultat toga je pogodak Kadera u 31 minuti Napadač Guingamp je uletio između dvojice korejskih braniča i s vrha šesnaesterca pogodio stativu od koje se lopta odbila u mrežu U 42 minuti odličan je slobodnjak izveo Senaya ali je vratar Lee Woon Jae izvadio loptu ispod grede

Za afričku momčad sve je izgledalo idilično do 53 minute ali tada je kapetan Yaovi Dosseh Abalo dobio drugi žuti odnosno crveni karton Baš je njegov prekršaj dao Korejancima priliku za izjednačenje Sjajan slobodnjak izveo je Lee Chun Soo koji je prebacio živi zid i pogodio vratarev kut u kojem nije bilo Kossija Agasse

Potpuni preokret Taeguk Warriorsi izveli su do 72 minute Ahn Jung Hwan napadača kojeg je izbornik Advocaat uveo u igru na početku drugoga dijela vratio je Nizozemcu na ukazanom povjerenju pobjednički pogotkom Tako je četvrtoplasirana momčad s prošlog Svjetskog prvenstva počela svoj nastup u Njemačkoj pobjedom ali igrom u Frankfurtu nije nikoga impresionirala

Južna Koreja – Togo 2:1 0:1

Frankfurt Waldstadion Gledatelja: 48 000 Sudac: Poll Engleska Strijelci: 0:1 – Kader 31 1:1 – Lee 54 2:1 – Ahn 72