Italija zasjenila Crnu zvijezdu

Squadra Azzurra ipak nije naletjela na minu u prvom nastupu Rasterećena Gana bez rezultatskog imperativa odigrala je dobar meč ali Talijani su bili bolji konkretniji i u završnici puno precizniji

Apenini su s nestrpljenjem očekivali prvi izlazak na travnjak Lippijevih izabranika Dvoboj protiv imenima jake reprezentacije Gane nosio je u sebi potencijalnu opasnost od kiksa no s oporavljenim Tottijem u početnoj postavi Talijani su neutralizirali afričku pošast i uknjižili prve bodove

Azzurri su snažno krenuli na mundijalskog debitanta pritiskom na samo početku izborili su nekoliko kornera ali na pravu priliku čekali su do 12 minute Totti je tražio Tonija koji je bio prekratak no lopte se dokopao Gilardino čije je udarac zaustavio vratar Kingston

Sjajnu solo akciju u 27 minuti izveo je Toni Prvi topnik Serie A predribljao je Kuffoura i odapeo s vrha šesnaesterca no lopta se od grede odbila u zemlju ali nije prešla gol-liniju Nakon pola sata igre Ganci su se oslobodili talijanskoj čeličnog zagrljaja i krenule su prijetnje iz daljine

U 29 minuti je prvi prema Buffonu zapucao Gyan ali malo pored vratnice Potom je udarac oprobao i Essien da bi zadnji u nizu pokušaja izveo Pappoe no lopta je prohujala iznad grede Odgovor je ponudio Totti bombom s 30-tak metara ali je Kingston izvadio loptu ispod same prečke

Bila je to najava talijanskog pogotka koji je stigao u 40 minuti Nakon kornera nitko od ganskih igrača nije izašao na Pirla koji je s vrha šesnaesterca milimetarski precizno naciljao malu mrežicu I u drugom poluvremenu vodila se ravnopravna borba iako su izglednije prilike imali Talijani

Tako je u 51 minuti Totti u sjajnu priliku gurnuo Gilardina no njegov pokušaj obranio je Kingston Uzvratio je Essien topovskim udarcem ali Buffon je krajnjim naporom izbio loptu u korner Dvaput je pokušao i Perotta a drugi udarac u 67 minuti bravoruznim je mačjim refleksom skinuo ganski čuvar mreže

Talijani su tražili drugi gol ali postigli su ga tek nakon neshvatljive pogreške Kuffoura Branič Rome je htio vratiti loptu svom vrataru ali je to učinio šlampavo i u mrtvu šansu gurnuo Iaquintu Napadač Udinesea je zaobišao Kingstona i postavio konačnih 2:0 Za prva tri talijanska boda

Italija – Gana 2:0 1:0

Hannover Niedersachsenstadion Gledatelja: 43 000 Sudac: Simon Brazil Strijelci: 1:0 – Pirlo 40 2:0 – Iaquinta 83