Tvrđava Gradina Srebrenik

Spasitelj Ljungberg

Švedska je u Berlinu pružila još jednu neuvjerljivu partiju i bila blizu novog remija Stvar je na samom kraju utakmice spasio napadač Arsenala U zadnjem kolu Šveđani sami odlučuju o svojoj sudbini Paragvaj ide kući

Bila je to utakmica za infarkt Barem što se tiče konačnog raspleta Brojni navijači u žuto-plavoj boji već su se pomirili s novim kiksom svoje nacionalne vrste ali spas je stigao u liku Fredrika Ljungberga Napadač Arsenala svojim je golom vratio Švedsku iz mrtvih i produžio nadu Nadu da će Vikinzi ipak vidjeti osminu finala

Švedska je tijekom cijelog dvoboja bila za nijansu bolja ali je kao i u susretu protiv Trinidada i Tobaga suparnička mreža za njezine napadače bila začarana Počelo je već u uvodnim minutama dvaput je u razmaku od tri minute pokušao Källström ali vratar Bobadilla je bio na mjestu U 13 minuti je potegnuo i Wilhelmsson ali je lopta prošla pored vratnice

Odličnu akciju u 16 minuti odigrao je ubojiti švedski tercet Ljungberg – Larsson – Ibrahimović ali je ovaj potonji sve uprskao Paragvajci su se u tim trenucima bavili obrambenim zadacima a u napadu su svoju priliku tražili u kontrama Sredinom prvoga dijela Albirroje su se oslobodile pritiska i počele sve više prijetiti švedskim vratima

Pravu priliku do kraja prvoga dijela osim nekoliko pokušaja Santa Cruza i vrlo aktivnog Valdeza nisu imali Zato je već u 30 sekundi drugoga poluvremena Paragvaj opasno zaprijetio – Valdez je ušao iza suparničke obrane no pucao je u vanjski dio mreže Uzvratio je Larsson iz slobodnjaka pucao pored živog zida ali je Bobadilla bio spreman

Od 60 minute je opet rastao švedski pritisak a u toj je minuti Allbäck ušao u poluvremenu umjesto Ibrahimovića izašao sam pred paragvajskog vratara prebacio ga ali je udarac bio preslab Prije same gol-linije je Caniza odbio loptu u polje U 80 minuti je Larsson glavom spustio na Allbäcka koji je iz okreta pucao u dobro postavljenog Bobadillu

Bez golova se ušlo u samu završnicu i činilo se da će Šveđani popiti još jednu gorku pilulu no u 89 minuti popustila je koncentracija paragvajskoj obrani Linderoth je ubacio na glavu Larssona koji je sputio prema natrčalom Ljungbergu Napadač Arsenala imao je dovoljno vremena namjestio se i glavom naciljao suprotni kut Bobadillinih vrata Za veliku pobjedu

Švedska – Paragvaj 1:0 0:0

Berlin Olympiastadion Gledatelja: 70 000 Sudac: Luboš Michel Slovačka Strijelac: 1:0 – Ljungberg 89

ŠVEDSKA
Isaksson – Alexandersson Mellberg Lucic Edman – Linderoth – Wilhelmsson Jonson 68 Källström Elmander 86 Ljungberg – Larsson Ibrahimovic Allbäck 46 Izbornik: Lars Lagerbäck

PARAGVAJ
Bobadilla – Caniza Caceres Gamarra Nunez – Bonet Barreto 81 R Acuna Paredes Riveros Dos Santos 62 – Santa Cruz Lopez 63 Nelson Valdez Izbornik: Anibal Mano Ruiz

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …