Furija furiozno sa Sbirnom

Na papiru najjači obračun u skupini pretvorio se u španjolsku egzibiciju Ukrajina je šaptom pala za četiri minute Dvaput je egzekutor bio Villa jednom Xabi Alonso dok je gol iz najljepše akcije zabio Torres

Pribojavali su se Španjolci premijernog mundijalskog nastupa Na drugoj je strani bila Ukrajina momčad koja je kao prva izborila vizu za Njemačku a iza sebe je ostavila ugledne nogometne države kao što su Grčka Turska ili Danska

Ipak Španjolska je u meč ušli s impozantnom serijom – čak sedam utakmica zaredom nije upisala poraz na svjetskim prvenstvima još od Francuske 1998 a da će tako biti i nakon osmog bilo je jasno već u uvodnim minutama sraza u Leipzigu

Udarac Xavija u petoj minuti najavio je španjolsku ofenzivu koja je već u 13 minuti urodila plodom Xabi Alonso je pomalo sretno zabio za vodstvo Španjolske Četiri minute kasnije David Villa je iz slobodnjaka povisio rezultat no Španjolce je opet pomazila sreća Villin je udarac okrznuo nekoga u živom zidu i prevario Šovkovskog

Već je tada bio jasno da će se Ukrajina teško vratiti u utakmicu a povratak je postao nemoguća misija u 47 minuti Zbog prekršaja na Torresu švicarski sudac Busacca malo prestrogo op p isključio je Vaščuk a pokazao je i na najstrožu kaznu Siguran realizator bio je Villa koji je pet minuta kasnije imao mrtvu priliku ali je Šovkovski bio na visini zadatka

S deset igrača Ukrajnici su pokušavali doći do počasnog pogotka a najbolju priliku imali su u 61 minuti Andrij Voronin jedan od najboljih u redovima poraženih sjajno je gađao suprotni kut Casillasovih vrata ali je lopta fijuknula pored stative U 73 minuti je iz sjajne pozicije Sergej Rebrov u igru ušao u drugom poluvremenu pucao nebu pod oblake

Utakamica je što se tiče pogodaka zaključena u 81 minuti – najljepšu akciju dvoboja inicirao je Puyol prošao je dvojicu i glavom vratio za Torresa koji je pravom bombom zakucao loptu u sam kut Spomenimo da je pred kraj u igru ušao Cesc Fabregas te tako postao najmlađi španjolski igrač koji je zaigrao na svjetskim prvenstvima

Španjolska – Ukrajina 4:0 2:0

Leipzig Zentralstadion Gledatelja: 43 000 Sudac: Massimo Busacca Švicarska Strijelci: 1:0 – Xabi Alonso 13 2:0 – Villa 17 3:0 – Villa 48 -11m 4:0 – Torres 81