Španjolci od 0:1 do 3:1

Aragonesova Furija gazi i dalje – Španjolci nisu izgubili već 24 zaredom Tunižani su dugo prijetili senzacijom vodili su sve do 71 minute a tada je izjednačio Raul Do kraja je Fernando Torres postao prvi igrač koji je na SP-u zabio tri gola

Španjolska je osma reprezentacija koja se prije zadnjega kola plasirala u osminu finala Među 16 su se Španjolci probili na impresivan način sa svih šest bodova i razlikom pogodaka 7:1 a tek trebaju igrati s najslabijom reprezentacijom skupine Saudijskom Arabijom

No dugo je mirisalo na veliko iznenađenje jer su od 8 minute Tunižani vodili s 1:0 zahvaljujući šokantnom pogotku Jaouhara Mnaria Sve zasluge za pogodak idu Ziadu Jaziriju koji je ukrao loptu prevario čak četvoricu protivnika i pronašao Mnaria a ovaj je iz drugog pokušaja matirao Casillasa

Luis Aragones još je jednom dokazao da majstorski čita igru Na poluvremenu je uveo Raula i Fabregasa nešto kasnije i Joaquina a sva trojica bitno su doprinijeli preokretu u drugom dijelu Kapetan Raul se izborniku odužio pogotkom u 71 minuti

Izbornik Orlova iz Kartage Roger Lemerre uoči je dvoboja rekao da se najviše plaši početka drugog poluvremena Međutim za Tunis je kobno bilo razdoblje od 71 do 77 minute kada su iz pobjede potonuli u prvi poraz na ovom SP-u

Izvrsna akcija Furije za izjednačenje – Joaquin je ubacio prizemnu loptu Torres propustio kroz noge Fabregas opalio Boumnijel odbio a Raul na sebi svojstven način ubacio loptu u mrežu Pet minuta kasnije najstariji igrač na SP-u 40-godišnji Boumnijel radi kardinalnu pogrešku

Dotad vrlo pouzdani vratar Tunisa bespotrebno je izletio ususret napadaču Atletico Madrida koji ga je lako zaobišao i potom pogodio praznu mrežu Prethodno je sretnog i spretnog strijelca briljantnom loptom uposlio Cesc Fabregas

Torres je do kraja mogao zabiti barem još tri komada Uvalio je još jedan U prvoj minuti nadoknade Yahia ga je oborio hrvačkim zahvatom a Fernando je s bijele točke postao trenutačno najbolji strijelac Mundiala – jedini je dosad postigao tri zgoditka

Tunižani za koje opet nije igrao njihov najbolji napadač Dos Santos u odlučujućoj utakmici za drugo mjesto moraju pobijediti Ukrajinu

Španjolska – Tunis 3:1 0:1

Stuttgart Gottlieb-Daimler stadion Gledatelja: 52 000 Sudac: Carlos Simon Brazil Strijelci: 0:1 – Mnari 8 1:1 – Raul 71 2:1 – Torres 76 3:1 – Torres 90-11m