Slon torpedirao podmornicu

Nije to bio spektakl nalik onom milanskom ali i u drugom polufinalu Lige prvaka imalo se što vidjeti Arsenalov stoper Kolo Toure bio je jedini strijelac Najgori na terenu – sudac

Arsenal – Villarreal 1:0 1:0

London Stadion Highbury – 38 500 gledatelja Sudac: Konrad Plautz Austrija Strijelac: 1:0 – Kolo Toure 41

ARSENAL
Lehmann – Eboue Kolo Toure Senderos Flamini – Hleb od 80 Bergkamp Gilberto Fabregas Pires – Ljungberg od 81 Van Persie Henry
Trener: Arsene Wenger

VILLARREAL
Barbosa – Venta Alvarez Arzo Arruabarrena – Senna Tacchinardi Riquelme Sorin od 73 Josico – Jose Mari od 55 Franco Forlan od 90 4 Calleja
Trener: Manuel Pellegrini

Villarrreal koji je poznat po tome što daje malo i prima još manje golova na posljednji je euromeč na Highburyju Arsenal od iduće sezone seli na novi stadion istrčao bez kompletne uže obrane

Nedostajali su ozlijeđeni stoperi Rodriguez i Pena te kažnjeni vratar Viera Henry i društvo stoga su Pellegrinijevim pričuvnim defanzivcima probleme stvarali od prve minute

Pred Barbosinim golom često je sijevalo gol je visio u zraku najbolje prigode imali su Gilberto Toure i Senderos ali je tek trenutak inspiracije velikog Henryja prisilio goste na kapitulaciju Francuz je jednim potezom izbacio iz igre trojicu protivničkih igrača te proigrao Hleba

Bjelorus je zavrnuo u sredinu gdje je reprezentativac Obale Slonovače podmetnuo nogu i postigao jedini gol na utakmici Arsenal je i u nastavku bio bolja momčad – nakon sjajnog prodora Ebouea isto Obala Slonovače Henryjev je udarac na crti zaustavio Cesar Arzo

U posljednjim sekundama pod stare se dane mogao proslaviti i Dennis Bergkamp Henry mu je glavom spustio loptu ali je ispred Nizozemca u posljednji trenutak loptu izbio Javi Venta Wengerova legija stranaca bez Engleza je zaslužila i uvjerljiviji trijumf

S druge strane su Lehmanna dalekometnim projektilima ozbiljnije ugrozili Riquelme i Senna no Nijemac je uz manje poteškoće uspio amortizirati te udarce Villarrealov Ronaldinho – Argentinac Juan Roman Riquelme – bio je uglavnom vrlo dobro čuvan

Austrijska sudačka trojka jedina nije bila na polufinalnoj razini Konrad Plautz je padao po igralištu vezivao kopačke krivo procjenjivao prekršaje mahao kartonima i odšutio krvnički start Gilberta na Jose Mariju u 44 minuti Bio je to čisti penal i barem žuti karton

Često su griješili i asistenti Barem pet-šest puta bezrazložno su signalizirali zaleđe – između ostaloga Henryju je neopravdano poništen zgoditak u 12 minuti Ostat će vječna tajna kako ti Austrijanci tako visoko kotiraju u UEFA-i

Uzvrat je idući utorak Topnici nevjerojatnih 829 minuta nisu primili gol u Ligi prvaka – zadnji su dobili još krajem rujna Žuta podmornica je ove godine odigrala 43 utakmice i samo 13 puta postigla dva gola Smiješi se pariški finale Barça – Arsenal

Preuzeto sa: www iskon hr