BARÇA NA PUTU ZA PARIZ

Brazilski velemajstor uspio je baciti na koljena i čvrstu Milanovu obranu U suradnji sa snalažljivim strijelcem Giulyjem pokorio je San Siro i donio Barceloni ogromnu prednost pred uzvrat

Milan – Barcelona 0:1 0:0

Milano Stadion San Siro – 80 000 gledatelja Sudac: Alain Sars Francuska Strijelac: 0:1 – Giuly 57

MILAN
Dida – Stam od 77 Cafu Kaladze Nesta Serginho – Gattuso od 74 Ambrosini Pirlo od 67 Maldini Kaka Seedorf – Ševčenko Gilardino Trener: Carlo Ancelotti

BARCELONA
Valdes – Oleguer od 74 Motta Puyol Marquez van Bronckhorst – van Bommel Edmilson Iniesta – Giuly od 71 Belletti Eto o Ronaldinho od 89 Maxi Trener: Frank Rijkaard

Katalonska momčad ostvarila je oba planirana cilja uoči gostovanja na Giuseppe Meazzi – izbjegla je poraz i jednom svladala domaćeg vratara Didu Takav rasplet rastužio je navijače rossonera koji su do posljednjeg mjesta ispunili milanski nogometni hram

Ono čime će vrhuška Berlusconijevog kluba biti zadovoljna jest rekordni utržak od ulaznica Čak tri milijuna i 600 tisuća eura slilo se u klupsku blagajnu što je najveći financijski doseg Milana na domaćim susretima te četvrti u povijesti na talijanskim nogometnim stadionima

I baš su navijači bili ti koji su dali početni vjetar u leđa Ancelotijevim igračima Milan je agresivno ušao u utakmicu pa je tako već u 14 minuti Gilardino iz blizine pogodio vratnicu Odmah u sljedećoj akciji pokušao je i Ševčenko pucao je u bliži vratarov kut ali je Valdes skrenuo loptu u korner

Barcelona se postupno istrgnula iz ralja domaćeg pritiska pa je u 23 minuti Eto o prvi put opasno zaprijetio iz daljine Malo kasnije iz slobodnog udarca je probao i Ronaldinho ali je lopta završila u živom zidu

Na suprotnoj strani iz slobodnjaka je nešto precizniji bio Andrea Pirlo no njegov udarac završio je pored vratnice U 38 minuti vidjeli smo brzu akciju u trokutu Ronaldinho-Eto o-Giuly no ovaj potonji je pucao ravno u Didu

Ubrzo je francuski sudac Alain Sars svirao kraj sadržajno bogatog prvog poluvremena u kojem je Milan imao više od igre i bolje prigode za pogodak

I drugi dio utakmice počeo je šansom domaćih – Kaka i Gilardino kreirali su gužvu pred vratima Valdesa ali pogotka nije bilo A onda je zabljesnuo najbolji nogometaš današnjice

U 57 minuti oslobodio se svojeg vjernog pratitelja Gattusa malo zastao i krajičkom oka vidio utrčavanje Giulyja Milimetarski preciznom dubinskom loptom uposlio je omalenog Francuza koji je iz blizine zakucao loptu u bliži kut nemoćnog Dide

Sedam minuta kasnije opet majstorija brazilskog čarobnjaka Nakon izgubljene lopte Seedorfa možda i prekršaja na Nizozemcu igrači Barcelone povukli su kontru lopta je došla do Ronaldinha koji je s vrha kaznenog prostora pogodio vratnicu

Zadnjih dvadesetak minuta Milan je stisnuo svim silama najčešće su prijetili Kaka i Ševčenko no španjolska je momčad znalački obranila prednost i tek drugi put u zadnjih 14 euroutakmica na San Siru spriječila trijumf rossonera

Uoči uzvrata na Nou Campu momčad Franka Rijkaarda ima veliki kapital u rukama – pogodak prednosti i utakmicu pred svojim navijačima Pa bi u katalonskoj prijestolnici još jednoj Milanovoj seriji mogao doći kraj U proteklih deset polufinala nisu načinili krivi korak Ovoga je puta finalu u Parizu puno bliže Barcelona

Još uvijek nije sve gotovo imamo veliku prednost no Milan je vrlo opasna momčad i u uzvratu se neće tako lako predati oprezan je bio Frank Rijkaard nakon utakmice

Preuzeto sa: www iskon hr