Ronaldo arhivirao Müllera

U petoj minuti Il Fenomeno je načeo Ganu i postao najbolji strijelac u povijesti svjetskih prvenstava Uoči odmora Adriano je uveo utakmicu u mirne vode a prolaz Brazila potvrdio je Ze Roberto

I posljednja afrička momčad je završila natjecanje u Njemačkoj Peterostruki svjetski prvaci i glavni favoriti za naslov nisu dopustili nikakvo iznenađenje i već nakon 45 minuta riješili su pitanje pobjednika u susretu protiv Gane Tako su Carioce stigle do 11 uzastopne pobjede na svjetskim prvenstvima rekorda kojeg još mogu i povećati

Početak dvoboja u Dortmund nije mogao biti bolji za Parreirinu momčad – već u petoj minuti Kaka je pravovremeno gurnuo loptu u prostor za Ronalda Napadač Reala izbjegao je zaleđe sjajnim driblingom povaljao po travi Kingstona i lako pogodio za vodstvo Brazila

U uvodnim minutama Ganci su djelovali pomalo izgubljeno za desetak minuta zaradili su i dva žuta kartona ali početni su šok uspjeli prebroditi I krenule su ozbiljnije prijetnje prema Didinim vratima U 24 minuti Amoah je ljevicom pucao pored vrata Isti je igrač nešto kasnije pogodio dobro postavljenog Didu

Najbolju priliku prvoga dijela Crna zvijezda imala je u 42 minuti Nakon ubačaja iz kuta najviši pred brazilskim vratima bio je Mensah ali je njegov udarac glavom završio u Didinoj nogi Bila je to pomalo sretna obrana brazilskog vratara I kada nisu iskoristili svoje prilike Gance je stigla kazna

U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Lucio je presjekao jedno dodavanje i poput uragana se sjurio prema vratima afričke momčadi Odigrao je odličnu loptu na bok za Kaku koji je na istoj strani samo produžio do kapetana Cafua Ubačaj u sredinu pratio je Adriano i lako pospremio loptu u mrežu

Čini se da je napadač Intera prilikom egzekucije bio u zaleđu ganski igrači žestoko su prosvjedovali ali slovački sudac Michel bio je neumoljiv pokazavši na centar U drugom dijelu Brazilci su uglavnom čuvali stečenu prednost dok su Ganci bili napadački puno konkretniji ali bez kvalitetne završnice

Ipak prva ozbiljnija prijetnja u drugom dijelu stigla je od Roberta Carlosa Ronaldinho je lucidno proigrao braniča Reala kojem je u presudnom trenutku vratar Kingston ušao u udarac Od 70 do 80 minute u dvije je izgledne situacije bio Gyan ali je oba puta Dida bio na mjestu Ganski je napadač nešto kasnije zaradio i drugi žuti odnosno crveni karton

A onda je u 84 minuti Ze Roberto zaključio utakmicu Kroz sredinu terena je uletio prema ganskom šesnaestercu prebacio istrčalog vratara i pred gol-linijom samo potvrdio novi pogodak Brazilaca Do kraja utakmice Seleçao je mogao i povećati svoju prednost ali stopostotne prilike Ronalda Cafua i Juana sjajno je obranio ganski čuvar mreže

Unatoč porazu Gani ostaje utjeha da je u premijernom nastupu na World Cupu stigla do osmine finala I da je u susretu protiv izrazitog favorita imala veći posjed lopte 52-48 više udaraca prema vratima 18-11 te kornera 4-3 A cijelo drugo poluvrijeme na klupi afričke reprezentacije nije bilo izbornika Ratomira Dujkovića

Brazil – Gana 3:0 2:0

Dortmund Westaflenstadion Gledatelja: 65 000 Sudac: Lubos Michel Slovačka Strijelci: 1:0 – Ronaldo 5 2:0 – Adriano 45 1 3:0 – Ze Roberto 84