Ronaldinho i Etoo pokopali Benficu

Premda je lisabonski golman opet branio čudesno između ostaloga skinuo je i penal Milanu će se u polufinalu sučeliti Barcelona Topnici su lako sačuvali prednost s Highburyja

Barcelona – Benfica 2:0 1:0
Barcelona Stadion Nou Camp Gledatelja: 95 000 Sudac: Lubos Michel Slovačka Strijelci: 1:0 – Ronaldinho 19 2:0 – Eto o 89 Prva utakmica 0:0

BARCELONA
Valdes Belletti Puyol Oleguer Van Bronckhorst Van Bommel Edmilson 84 Iniesta Deco Larsson Giuly 86 Eto o Ronaldinho

BENFICA
Moretto Ricardo Rocha Luisao Anderson Leo Beto Robert 72 Petit Fernandes Marcel 82 Geovanni Karagounis 55 Miccoli Simao

Najatraktivnija europska momčad od prve je sekunde krenula u opću ofenzivu Van Bommelov ubačaj u 5 je minuti rukom zaustavio Beto ali čuda je nastavio stvarati junak prvog dvoboja Moretto koji je je sjajno obranio Ronaldinhov udarac s bijele točke

Brazilac se osvetio četvrt sata kasnije Opet je sve zakuhao nesretni Beto koji je izgubio loptu Van Bommel je pronašao Eto oa a njabolji igrač utakmice centrirao za najboljeg igrača današnjice Ronaldinho je sa 7-8 metara konačno natjerao Benficinog čudotvorca na kapitulaciju

Domaći su dominirali i dalje ali tek su u sam smiraj utakmice riješili pitanje pobjednika Akciju Ronaldinha i Giulyja iz blizine je razornim udarcem okončao Eto o koji je zabio svoj peti gol u Ligi prvaka Ronaldinho ih je dao sedam

Počelo je veliko slavlje na Nou Campu premda su tribine dugo strepile Simao je u 61 minuti promašio stopostotnu šansu a u 87 odapeo je Grk Karagounis a Valdes na jedvite jade obranio Dvije minute kasnije sijevnula je ubojita kontra i Benfica se oprostila od Europe

Barcelona 18 travnja stiže na megdan Milanu Prvi obračun divova proći će bez Deca koji je zaradio drugi žuti karton Ali Rijkaardu će se na raspolaganje staviti Lionel Messi a možda se oporave i Marquez te Motta

Juventus – Arsenal 0:0
Torino Stadion Delle Alpi Gledatelja: 46 000 Sudac: Herbert Fandel Njemačka Crveni karton: Nedved 77 Prva utakmica 2:0 za Arsenal

JUVENTUS
Buffon Zambrotta R Kovač Cannavaro Chiellini Balzaretti 66 Mutu Zalayeta 61 Emerson Giannichedda Nedved Trezeguet Ibrahimović

ARSENAL
Lehmann Eboue Toure Senderos Flamini Hleb Diaby 87 Ljungberg Gilberto Fabregas Reyes Pires 63 Henry

Bilo je to devedeset minuta agonije za talijanskog prvaka Bez Vieire Del Piera Camoranesija Thurama i Zebine Juve je krenuo u nemoguću misiju ali ne samo da nisu uspjeli ugroziti suparničku prednost iz prvog dvoboja već su trebali izgubiti i uzvratnu utakmicu

Nakon iznimno siromašnih prvih 45 minuta Capello je u nastavku ipak preuzeo više rizika pa su Zebre ipak stvorile i pokoju šansu Dvaput je loše reagirao Trezeguet a dvaput odlično Lehmann – Nijemac se posebno istaknuo skidanjem Nedvedovog projektila

No igrač utakmice zapravo je bio drugi golman Henry je samo jednom uspio pobjeći Robertu Kovaču ali ne i Gigiju Buffonu Domaći vratar u izglednim je situacijama zaustavio i Ljungberga te Fabregasa a Šveđanin i Bjelorus Hleb nisu pogodili okvir iz obećavajućih prilika

Sve nade Talijana potonule su nakon opravdanog isključenja češke furije Nedved je u kratkom razdoblju dvaput brutalno nasrnuo na Ebouea Arsenal 19 travnja u prvoj polufinalnoj utakmici gostuje na El Madrigalu kod Villarreala

Preuzeto sa: www iskon hr