Veliki preokret na Riversideu

Basel je na Otok stigao s dva gola viška poveo i u revanšu ali će u polufinalu Kupa UEFA-e ipak igrati Middlesbrough Gol odluke pao je u 90 minuti Prošli su i Sevilla Schalke te Steaua

Švicarci su u Engleskoj poveli pogotkom Eduarda u 23 minuti ali je Boro s četiri pogotka uspio preokrenuti rezultat i ostvariti veliki podvig

Strijelci za Middlesbrough bili su Mark Viduka 33 57 Jimmy Floyd Hasselbaink 79 te Massimo Maccarone koji je odlučujući pogodak postigao u 90 minuti utakmice

Basel je od 73 minute igrao bez isključenog Danijela Majstorovića

Sevilla se plasirala među četiri nakon što je u uzvratnom dvoboju četvrtfinala u St Petersburgu odigrala 1:1 protiv Zenita U prvom susretu Španjolci su slavili 4:1 Utakmica je odigrana po nemogućim uvjetima – snijegu kiši i potpuno blatnjavom travnjaku na kojem nije bilo niti jedne zelene površine

Zenit je poveo u 51 minuti pogotkom Hyun Young-Mina no u 63 minuti gosti su izjednačili pogotkom Kepe Dvije minute kasnije isti je igrač dobio crveni karton zbog prigovora

U 68 minuti isključen je Ivica Križanac koji je oštrim prekršajem zaustavio veznog igrača Seville Enza Marescu Španjolci su na kraju mogli i pobijediti no Daniel Alves je u 74 minuti promašio jedanaesterac

Steaua je u uzvratnom susretu četvrtfinala u Bukureštu pred 50 tisuća gledatelja odigrala 0:0 protiv gradskog suparnika Rapida a kako je prvi susret završio 1:1 Steaua se plasirala u polufinale zbog pogotka postignutog u gostima

Schalke je u Gelsenkirchenu odigrao 1:1 protiv Levskog iz Sofije a kako su Nijemci u prvom susretu slavili 3:1 prošli su ukupnim rezultatom 4:2 Levski je poveo u 24 minuti pogotkom Emila Angelova a izjednačio je Lincoln 58

Polufinalni dvoboji

Za finale će se boriti Steaua kontra Middlesbrougha te Sevilla protiv Schalkea Prve utakmice igraju se 20 travnja a uzvrati su na rasporedu tjedan dana kasnije Veliko finale igra se 10 svibnja u Eindhovenu

Preuzeto sa: www iskon hr