Robben presudio Srbima

Dvoboj su odlučili izostanak Vidića i kriva procjena izbornika Petkovića Umjesto stopera Manchestera za napadača Chelseaja 43 minute se brinuo N Đorđević Robben je radio što je htio

U drugom susretu C skupine Nizozemska je Srbiju i Crnu Goru svladala 1:0 pogotkom Arjena Robbena u 16 minuti Van Bastenov sastav bio je znatno bolji u prvom dijelu kada Srbi nisu imali rješenja za sjajnog krilnog napadača Oranjea

Nizozemci su od početnih minuta bolje stajali na terenu ali prve prigode imali su Srbi – u 13 minuti Mathijsen je spašavao ispred Kežmana i Miloševića a minutu kasnije Savo je iz izgledne pozicije loše pucao lijevom nogom

U 16 trenutak odluke – Gavrančić i Đorđević su loše namjestili zaleđe nakon Van Persievog pasa Robben se praktički od centra sam sjurio prema gola i potom smireno matirao suparničkog vratara Jevrića

Robben je u prvom dijelu još dvaput napravio nered u srpskoj obrani U 22 minuti akciju je okonačo odličnim udarcem ali je Jevrić još bolje obranio U 38 Robben je još jednom promiješao Đorđevića i za koji centimetar promašio okvir gola

Ilija Petković tada je konačno izgubio strpljenje i priznao svoju pogrešku – još pretkraj prvog dijela nesretnog Đorđevića je zamijenio Koroman u poluvremenu je ušao i Žigić drugi Đorđević je premješten u sredinu terena pa je SCG u nastavku bila u najmanju ruku ravnopravan suparnik

Najviše živosti u igru naših istočnih susjeda donio je Ognjen Koroman koji je dvaput s ruba šesnaesterca ugrozio Van der Sara U završnici su Srbi pokušali i s visokim nabacivanjima na gorostasa Žigića nekoliko puta u nizozemskom je kaznenom prostoru vladala panika ali prave prigode za izjednačenje nije bilo

Otkad ga je preuzeo Duljaj Robben se pritajio ali nije nestao U 80 se premjestio na desno krilo i opasno opalio kraj gola a posljednju priliku imao je Van Persie – njegovo ubacivanje iz skraćenog kornera prošlo je sve igrače i odskakutalo kraj vratnice nemoćnog Jevrića

Nizozemska – Srbija i Crna Gora 1:0 1:0

Leipzig Zentralstadion Gledatelja: 44 000 Sudac: Markus Merk Njemačka Strijelac: 1:0 – Robben 16