Tvrđava Gradina Srebrenik

Najbolje sačuvali za kraj

Australija je većinu susreta dominirala ali Japan je imao rezultat I pobjedu u džepu do 85 minute Tada su na scenu stupili Hiddinkovi jockeri – Cahill je zabio dva a Aloisi potvrdio pobjedu Socceroosa

Krenulo je kreševo u skupini F u kojoj će svoju priliku za prolaz u osminu finala potražiti i Hrvatska Kranjčar i ostatak društva iz Bad Brückenaua priželjkivao je remi u obračunu Australije i Japana a pet minuta prije kraja susreta činilo se da će dvoboj završiti upravo tim rezultatom U preostalom vremenu Hiddinkovi su izabranici iz sebe izvukli ono najbolje i na pragu devedesete minute te u sudačkoj nadoknadi zabili čak dva pogotka

Može se reći da je to bio i pravedan ishod obračuna u Kaiserslauternu jer su Australci dominirali gotovo cijelim tijekom susreta Krenulo je već u uvodnim minutama – u šestoj minuti Viduka je dvaput pucao iz blizine oba puta u bliži vratarev kut no Kawaguchi je bio na mjestu U 14 minuti pokušao je i Bresciano no lopta je fijuknula iznad grede Japanci su uzvratili osam minuta kasnije Takahara je odlično okrenuo svog čuvara no njegov udarac prošao je tik uz vratnicu

U 25 minuti Viduka je petom proigrao Bresciana koji je odlično pucao ali je Kawaguchi odbio loptu U jeku dominacije Socceroosa Japanci su došli do vodstva U 26 minuti Nakamura je ubacio u australski kazneni prostor vratar Schwarzer promašio je loptu koja je ušetala u praznu mrežu Čini se da je kod te akcije australski čuvar mreže bio pod prekršajem no egipatski sudac Fatah nije se oglasio

Drugo poluvrijeme je novom greškom otvorio Schwarzer koji je istrčao izvan šesnaesterca i glavom dodao loptu točno na nogu Janisagawe no Japanac je loše reagirao U 53 minuti Hiddink je povukao potez utakmice U igru je ubacio igrača Evertona Tima Cahilla koji je unio puno živosti u vezni red Australaca i od 60 minute krenuo je totalni pritisak na japanska vrata

Redale su se prilike pokušavali su Viduka Kennedy a nešto kasnije i Aloisi još jedan napadač kojeg je Hiddink ubacio u igru Japanci su međutim držali i sve do 85 minute imali tri boda u džepu A tada je Cahill iz jedne gužve ugurao loptu u mrežu da bi isti igrač samo četiri minute kasnije bombom s vrha šesnaesterca Australiji donio vodstvo U sudačkoj je nadoknadi Aloisi solo prodorom postavio konačni rezultat

Guus Hiddink australski izbornik:

Na kraju je pravda pobijedila Mislim da će sudac zahvaljivati Bogu na rezultatu Kod japanskog gola bio je jasan prekršaj na našem vrataru Inače s ovom je momčadi lijepo raditi jer nikada ne odustaje

Zico japanski izbornik:

Propustili smo sjajnu priliku za pobjedu Nije nam pomogla niti velika vrućina bilo je 38 stupnjeva i moji su igrači izgubili koncentraciju u ključnom trenutku

Australija – Japan 3:1 0:1

Kaiserslautern Fritz Walter Stadion Gledatelja: 46 000 Sudac: Abd El Fatah Egipat Strijelci: 0:1 – Nakamura 26 1:1 – Cahill 85 2:1 – Cahill 89 3:1 – Aloisi 90 2

AUSTRALIJA

Schwarzer – Emerton Neill C Moore Kennedy 61 Chipperfield – Grella Čulina Wilkshire Aloisi 75 – Kewell – Bresciano Cahill 53 Viduka Izbornik: Guus Hiddink

JAPAN

Kawaguchi – Tsuboi Moniwa 56 Oguro 90 Miyamoto Nakazawa – Komano H Nakata Fukunishi Santos – Nakamura – Yanagisawa Ono 78 Takahara Izbornik: Zico

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …