Iskupljenje u Hamburgu

Četiri komada primili su Ukrajinci na premijeri Na popravnom su Ševčenko Co zabili četiri i to Saudijcima koji su se na kišnoj AOL Areni uglavnom sklizali Za 90 minuta Arapi niti jednom nisu pucali u okvir gola

Arapski šeici za svog izbornika imaju samo jedan uvjet – momčad mora igrati napadački Kada se tome doda i podatak da je Saudijska Arabija u Njemačku doputovala bez kopački za kišom natopljen teren onda je jasno da su Arapi utakmicu izgubili i prije no što je ona počela

Ukrajina je od prve sekunde krenula željna rehabilitacije za sramotnu predstavu kontra Španjolske Loša saudijska obrana koja posebno slabo reagira u prekidima probijena je već u 4 minuti Iz kornera je ubacio Kaliničenko a zabio Rusol – koljenom kroz noge golmanu Zaidu

Nesretni Mabrouk Zaid novi je fatalni kiks napravio u 36 minuti Udarac Rebrova s 25 metara bio je jak i precizan ali ne i neobranjiv – no Zaid nije ni krenuo na loptu zbog toga što se već pri svom prvom koraku poskliznuo

Mogli su Ukrajinci već u prvom poluvremenu potpuno deklasirati suparnika Dvije velike prigode upropastio je Voronjin jednu Ševčenko a u 13 minuti Al Kahtani je loptu izbacio s crte Ništa se nije promijenilo niti nakon velikog odmora

Dapače već u 45 sekundi nastavka 3:0 Opet prekid opet centaršut u kazneni prostor ponovno asistent Kaliničenko i još jednom kameni svatovi u saudijskoj obrani Ševčenko se u karijeri nazabijao golova ali ovaj je posebno proslavio Ipak mu je prvi na SP-u

Gol je zaslužio i zabiti dvostruki asistent Kaliničenko koji protiv Španjolaca uopće nije bio u početnih 11 Blohin je ipak na vrijeme ispravio pogrešku U 64 je Kaliničenko očešao gredu a u 84 je preciznim udarcem pod prečku okončao lijepu akciju Ševčenka

Saudijska Arabija ima tek jedan bod i s obzirom da treću utakmicu igra protiv Furije samo teoretske šanse da prođe dalje Ukrajina sada ovisi jedino o sebi – pobijedi li Tunis u Berlinu eto Ševčenka i društva među 16 najboljih

Ukrajina – Saudijska Arabija 4:0 2:0

Hamburg AOL Arena Gledatelja: 45 000 Sudac: Graham Poll Engleska Strijelci: 1:0 – Rusol 4 2:0 – Rebrov 36 3:0 – Ševčenko 46 4:0 – Kaliničenko 84