Realu pobjeda, Bayernu nada

Od sedam golova čak pet postignuto je na Bernabeuu Burno je bilo i u Lilleu gdje su domaći poludjeli zbog suđenja Topnici su ostali bez baruta Milan je odigrao čvrstu nulu

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka madridski Real je na svom Santiago Bernabeuu pred 78 tisuća navijača svladao Bayern s 3:2 3:1

Dvostruki strijelac za domaće bio je najefikasniji golgeter u povijesti elitnog klupskog natjecanja Raul 10 28 a jedan pogodak postigao je Van Nistelrooy 34 Golove za Bayern zabili su Lucio 24 i Van Bommel 88

Osim kapetana za Capellov sastav sjajnu su utakmicu odigrali Van Nistelrooy gol plus dodavanje te posebice dvostruki asistent David Beckham Nažalost po Španjolce obrana izuzev Casillasa nije bila na razini

Paolo Cannavaro izravni je krivac za prvi zgoditak Bavaraca a dvije minute prije kraja Van Bommel je ostao sam kao duh na 18 metara Nizozemac kojem se s tribina dosta zviždalo vrlo lijep gol proslavio je pokazujući bosanski grb domaćim navijačima

Manchester United je u Lensu svladao francuski Lille s 1:0 pogotkom Ryana Giggsa u 83 minuti iz slobodnog udarca Dok su domaći postavljali živi zid Velšanin je opalio u nebranjeni dio mreže i šokirao Francuze

Igrači Lillea žestoko su prosvjedovali kod suca Nizozemca Braamhaara koji je nekoliko minuta ranije poništio pogodak Odemwingiea zbog prekršaja na Riju Ferdinandu No silni protesti domaćih urodili su tek žutim kartonima

Arsenal je uglavnom dominirao u Eindhovenu ali na uzvrat će s prednošću PSV Utakmicu je presudio odličan udarac Ekvadorca Mendeza u 61 minuti

U prvom poluvremenu za goste su promašivali Henry i Rosicky a nakon jedinog pogotka domaću je mrežu s nekoliko briljantnih intervencija čuvao vratar Heurelho Gomez

Jedini dvoboj na kojem nije bilo golova odigran je na Celtic Parku Najbolju šansu susreta imao je Alberto Gilardino ali je Škote spasio poljski golman Boruc Paolo Maldini je proslavio svoj 100 nastup u Ligi prvaka a Dario Šimić je ogled promatrao s klupe