Liverpool osvojio Nou Camp

Barçin niz neporaženosti na domaćem terenu srušili su glavni krivci za incident unutar engleske momčadi Tek za nijansu uspješni kao domaćini bili su Inter Roma i Porto koji su izvukli remije

Početak dvoboja između aktualnog europskog prvaka i njegova prethodnika iz 2005 protekao je u znaku Barcelone Igrači Franka Rijkaarda othrvali su se presingu gostiju i u 14 minuti sjajnom suradnjom asistenta Zambrotte i strijelca Deca stigli do prednosti

I nakon gola je Barça još uvijek držala konce igre ali prema kraju prvog dijela akcije Redsa bile su sve opasnije Iz jedne takve je u 43 minuti Craig Bellamy nakon ubacivanja Finnana glavom matirao nesmotrenog vratara Valdesa

U drugom poluvremenu gledali smo bitno drugačiju sliku nego u prvome Liverpool je bio dominantna momčad Obrana gostiju bila besprijekorna vezni red rastrčana a napadači posebice Dirk Kuyt – vrlo opasni

I baš je nizozemski napadač u 74 minuti zakuhao situaciju iz koje su gosti došli do pobjedničkog gola Nespretnu intervenciju Marqueza iskoristio je Bellamy asistirao je usamljenom Riiseu koji je zakucao loptu pod prečku

Tako su veliku pobjedu Liverpoolu donijela dva igrača koji su se međusobno potukli prije nekoliko dana na pripremama – Craig Bellamy i John-Arne Riise Nešto uspješniji od Barcelone na svom su terenu bili nogometaši Intera koji su protiv Valencije remizirali

Zbog sigurnosne situacije na stadionu San Siru bio je ograničen ulaz pa je dvoboj pratilo samo 22 608 gledatelja a njih je u 29 minuti razveselio Esteban Cambiasso Mancinijeva momčad imala je vodstvo do 64 minuti kada je David Villa prekrasnim slobodnjakom vratio stvari na početak

Ali ni tu nije bio kraj U 76 minuti izvrstan dupli pas odigrali su Julio Cruz i Maicon a ovaj potonji je po drugi put svladao nemoćnog Canizaresa I kada se činilo da će Inter s prednošću otputovati u Valenciju u 86 minuti je David Silva još jednim lijepim pogotkom postavio konačnih 2:2

I obračun bivše i sadašnje momčadi portugalskog stručnjaka Josea Mourinha završio je neodlučeno Sve najvažnije na stadionu Dragao dogodilo je u prvih 15-ak minuta Prvo je u 12 minuti Raul Meireles doveo Porto u vodstvo

Samo minutu kasnije kapetan Chelsea John Terry teže je ozlijedio gležanj pa je morao napustiti igru To gostima ipak nije poremetilo planove jer su već u 16 minuti pogotkom Ševčenka izjednačili

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao kao ni onaj početni između Rome i Lyona na Olimpicu gdje je završilo 0:0