Poraz za tri minute

Možda i presudni meč za osminu finala pripao je Los Tricoloresima Ivankovićeva momčad držala se u prvom poluvremenu no u drugom su njegovi igrači potonuli što su iskoristili dvostruki strijelac Bravo te Zinha

Prva utakmica u skupini D bio je ujedno i obračun momčadi koje pretendiraju na drugi krug Uoči susreta iranski izbornik Branko Ivanković lukavo je u ulogu favorita gurnuo meksičku reprezentaciju koja je na njegovu žalost to potvrdila i izvedbom na nirnberškom Frankenstadionu

Na samo početku dvoboja se međutim činilo da će Iran ostvariti pozitivni rezultat Karimi Mahdavikia i ostatak društva potisnuli su Meksikance na njihovu polovicu pa je u 11 minuti Hashemian za djelić sekunde zakasnio na ubačenu loptu da bi u nastavku akcije pokušaj glavom istog igrača sjajno obranio vratar Sanchez

Sredinom prvoga dijela počelo je buđenje El Trija i njihovih navijača pa je u 24 minuti odličan Marquezov pokušaj otišao tik iznad grede Bila je to međutim najava pogotka koji je stigao pet minuta kasnije Pardo je ubacio Franco glavom prebacio do usamljenog Brava koji je samo podmetnuo nogu za vodstvo Meksika

Meksičko veselje ipak nije bilo dugoga vijeka U 36 minuti Mahdavikia je izveo korner i pogodio glavu Ali Daeija no njegov udarac odbio je Sanchez Lopta je međutim pala točno na nogu Golmohammadija koji je izjednačio rezultat i nakratko vratio Ivankoviću osmijeh na lice

U drugi dio utakmice meksički izbornik je ušao s dva nova igrača a zbog ozljede je vrlo brzo ostao i bez najboljeg napadača Borgettija pa je u ranoj fazi ostao i bez prava na zamjenu Jedno je osvježenje ipak bilo pun pogodak Antonio Naelson Matiasar ili kraće Zinha unio je veliku živost u vezni red Meksika Rezultat toga su dva pogotka u samo tri minute

Brazilac s meksičkom putovnicom je u 76 minuti iskoristio neshvatljive pogreške iranskog vratara Mirzapoura i braniča Rezaeija te u mrtvu priliku gurnuo Brava koji je zabio svoj drugi gol na utakmici U 79 je Zinha prvo oteo jednu loptu zatim proigrao Mendeza na boku a potom stigao na ubačaj i glavom iako ima samo 163 centimetra poentirao za visoku pobjedu Los Tricoloresa

Meksiko – Iran 3:1 1:1

Nürnberg Frankenstadion Gledatelja: 41 000 Sudac: Rosetti Italija Strijelci: 1:0 – Bravo 28 1:1 – Golmohammadi 36 2:1 – Bravo 76 3:1 – Zinha 79