Njemački blitzkrieg

Uragan u prvih četvrt sata otpuhao je Skandinavce Elf je trebao slaviti i uvjerljivije Šveđane koji su skoro sat vremena igrali s čovjekom manje i usput promašili penal od katastrofe je spasio vratar Isaksson

Već u 4 minuti pale su u vodu sve obrambene koncepcije Šveđana Ballack je odlično proigrao Klosea koji je izbio sam pred vratara Isaksson mu je požrtvovnim padom u noge izbio loptu ali na njegovu nesreću tek do Podolskog koji je pogodio praznu mrežu

Opća panika u švedskom šesnaestercu trajala je gotovo cijelo poluvrijeme U 12 minuti praktički je sve bilo riješeno Klose je opet bio u ulozi asistenta a nakon dvije uvodne utakmice toliko osporavani Podolski zabio je svoj drugi gol i zaradio ovacije prepune Allianz Arene

Kapetan Ballack igrao je odličnu utakmicu Nedostajao je tek šlag na tortu Silno je želio zabiti čak šest puta je odapeo prema Isakssonu ali sve te projektile izvanredno je skidao švedski golman jednom i uz pomoć vratnice

Nekoliko prigoda imao je i trenutno najbolji strijelac SP-a Miroslav Klose ali njemački centarfor nije uspio zabiti svoj peti pogodak na World Cupu Što zbog vlastite nepreciznosti što zbog Isakssona kojega je u 84 minuti vratnica spasila i nakon Schneiderova udarca

S druge su strane Šveđani razočarali Njihov udarni tercet bio je posve neraspoložen Ljungberga nije bilo Ibrahimović se ukazao tek u 40 minuti kada je zadao dosta muka Lehmannu prvi udarac Šveđana u okvir gola a Henrik Larsson je u svojoj posljednjoj utakmici na SP-u postao jedan od tragičara

U 52 minuti došlo je kontakta između Larssona i Mertesackera u njemačkom šesnaestercu a sudac Simon je prestrogo pokazao na bijelu točku No Larsson je s 11 metara opalio barem dva metra preko gola Bio je to posljednji proplamsaj nade za Skandinavce

Još od 34 minute Šveđani su ostali s igračem manje Teddy Lucic inače podrijetlom Zadranin zaradio je drugi žuti i tako dodatno olakšao posao Elfu Veći dio nastavka Nijemci su igrali koliko je trebalo da sačuvaju sigurnu prednost

Najčešće se skandiralo Jürgenu Klinsmannu koji je uoči početka prvenstva bio na meti žestokih kritika No Njemačka zasad gazi vrlo uvjerljivo Ali u četvrtfinalu ih čeka dosad najteži ispit – domaćinu će se sučeliti Argentina ili Meksiko

Njemačka – Švedska 2:0 2:0

München Allianz Arena Gledatelja: 66 000 Sudac: Carlos Simon Brazil Strijelci: 1:0 – Podolski 4 2:0 – Podolski 12