Festival crvenih i žutih kartona

Sat vremena u Nürnbergu se igrao nogomet – Portugalci su vodili golom Manichea Nizozemci su tražili izjednačenje Do kraja utakmice brojali smo kartone čak 16 žutih koji su rezultirali sa četiri isključenja

Nevjerojatna utakmica na Frankenstadionu koja će se još dugo pamtiti Ali ne zbog dobre igre ili odličnih poteza već zbog ogromne količine prljavštine i nesportskog ponašanja Nažalost to je bacilo veliku mrlju na sraz dvije kvalitetne europske reprezentacije

A sat vremena utakmice u Nürnbergu između Portugala i Nizozemske gledali smo nogomet Tulipani su bolje ušli u susret po jednom su zaprijetili Robben i Van Persie ali portugalski odgovor bio je puno učinkovitiji

U 23 minuti Portugalci su odigrali malonogometnu akciju – Deco je ubacio za Pauletu koji je iz prve na malom prostoru pronašao Manichea Portugalac je prešao jednog igrača i zakucao loptu u mrežu nemoćnog Edwina van der Sara

Strijelac vodećeg pogotka je odlično pucao i u 27 minuti ali je lopta fijuknula iznad grede Desetak minuta kasnije sjajnu akciju izveo je Van Persie Mladi napadač je po travi povaljao dvojicu Portugalaca a onda vanjskim felšom pokušao iznenaditi Ricarda Lopta je prošla pored vratnice

U 45 minuti je Simao ušao umjesto ozlijeđenog Cristiana Ronalda probio desnu stranu ubacio za Figa koji je propustio loptu za Pauletu Napadač PSG-a se okrenuo i snažno pucao ali je Van der Sar nogom odbio loptu u korner i spasio Oranje od nove neugodnosti

Minutu kasnije naglo su pale portugalske dionice jer je Costinha u maniri a la Tomas rukom zaustavio loptu i zaradio drugi žuti karton odnosno isključenje Početkom drugoga dijela Cocu je pogodio gredu što je bila najbolja nizozemska prilika za izjednačenje

Ali od 60 minuti stvari su se na travnjaku naelektrizirale Figo je glavom udario Van Bommela ali je sudac Ivanov igraču Intera za taj potez dao samo žuti karton Od tog trenutka međutim više nismo gledali nogomet

Samo nekoliko minuta kasnije Boulahrouz se osvetio Figu i dobio drugi žuti odnosno crveni karton Uslijedile su gužve i međusobna udaranja u svakom prekidu a kulminacija je stigla kada Heitinga nije želio vratiti loptu Portugalu iako je Deco namjerno izbacio loptu u aut kako bi se ukazala pomoć ozlijeđenom igraču

Do kraja utakmice broj žutih kartona odnosno isključenja samo je rastao pa su dvoboj prije vremena pored Costinhe i Boulahrouza završili i Deco zbog zadržavanja igre u 78 minuti te Van Bronckhorst u samoj završnici utakmice zbog prekršaja

Na kraju pobjednika je presudio Manicheov pogodak koji je Portugal uveo u četvrtfinale a portugalskom izborniku Scolariju donio čak 11 uzastopnu pobjedu na svjetskim prvenstvima Nizozemci su i četvrti put na mundijalskim smotrama pokleknuli na isti datum – po njih kobnog 25 lipnja

Portugal – Nizozemska 1:0 1:0

Nürnberg Frankenstadion Gledatelja: 41 000 Sudac: Valentin Ivanov Rusija Strijelac: 1:0 – Maniche 23