Nizozemska 3-0 Italija

Nogometaši Nizozemske sjajno su otvorili Europsko prvenstvo Na stadionu u Bernu su s 3-0 2-0 pobijedili Talijane aktualne svjetske prvake iz 2006 godine

Nizozemska je zaslužila pobjedu budući su odigrali sjajnu utakmicu posebno u prvom poluvremenu makar treba reći kako su prvi pogodak postigli iz ofsajda

Nakon šanse Sneijdera i Van Nistelrooya u 26 minuti je Van Bronckhorst uputio žestoki udarac u kazneni prostor Cijeli posljednji red Talijana je na vrijeme otišao od Buffona ispred kojeg je u nedozvoljenom položaju ostao Ruud van Nistelrooy No sudac Fröjdfeldtnije ništa svirio

Vrlo brzo nakon toga samo pet minuta kasnije sjajna akcija donijela je 2-0 Nizozemske Van Bronckhorst je nabacio s lijeve na desnu stranu Kuyt glavom ubacio u šesnaesterac a Sneijder je u trku iz poluvoleja svladao Buffona

Nizozemska je do kraja poluvremena imala još šansi u 43 minuti je Van Nistelrooy sam bio ispred Buffona ali nije ga svladao

Di Natale je bio jedini koji je prijetio na drugoj strani ali u nastavku je Italija zaigrala daleko bolja Živosti je unio Gross na lijevoj stranu Del Piero se odmah po ulasku dva putanašao u šansi 66 i 70 minuta ali je oba puta mogao bolje reagirati

Nakon šanse Tonija 76 koji je bio sam pred Van der Sarom i Grossa koji je pucao u nizozemskog vratara 78 Italija je imala i priliku preko Pirla ali je njegov slobodan udarac odlično obranio Van der Sar

U nastavku te akcije utakmica je zaključena Nakon što je Kuyt promašio priliku ponovno je dobio šansu asistirati te je učinio to za Van Bronckhorsta koji je stavio pečat na pobjedu Nizozemaca