Kup UEFA španjolsko carstvo

Sevilla je dva koraka do obrane naslova Espanyol je izdržao u Lisabonu Osasuna dovršila posao kontra Bayera Na Otvorenom prvenstvu Španjolske sudjeluje i Werder

U polufinalu Lige prvaka igrat će tri engleska kluba a u polufinalu Kupa UEFA-e tri španjolska Branitelj naslova u Londonu je odigrao 2:2 protiv Tottenhama i tako sačuvao pogodak prednosti iz prve utakmice 2:1

Sevilla je već nakon osam minuta vodila 2:0 Steed Malbranque autogol-3 Frederic Kanoute 8 a Tottenham je golovima Jermainea Defoa 65 i Aarona Lennona 67 uspio izboriti tek remi

Osasuna je mjesto u polufinalu izborila s dvije pobjede protiv Bayera U Leverkusenu je bilo 3:0 a u uzvratu u Pamploni 1:0 Pogodak odluke postigao je Juanlu u 62 minuti

Espanyol je u prvom susretu u Barceloni slavio protiv Benfice 3:2 a u Lisabonu je uspio odigrati 0:0 i tako osigurati nastavak natjecanja

Werder je u uzvratnom susretu u Bremenu pobijedio nizozemski AZ Alkmaar 4:1 Kako je prvi susret završio bez pogodaka Nijemci su vrlo uvjerljivo osigurali poluzavršnicu

Strijelci za Werder bili su Tim Borowski 16 Miroslav Klose 36 62 i Diego 82 dok je pogodak za goste postigao Moussa Dembele 32

Za finale će se boriti Osasuna i Sevilla odnosno Werder i Espanyol Prve utakmice se u Pamploni i Barceloni igraju 26 travnja uzvrati su 3 svibnja Finale je na rasporedu 16 svibnja u Glasgowu

Preuzeto sa: www net hr