Milan brani čast Kontinenta

Na krilima nadahnutog strijelca i asistenta Clarencea Seedorfa talijanski gigant je prošao u polufinale Uz naravno neizbježan golgeterski doprinos Super Pippa Liverpool rutinski

Bayern – Milan 0:2 prva utakmica 2:2

Sve je izgledalo idilično za Bavarce uoči uzvrata Sjajan rezultat na San Siru promovirao ih je u favorita na Allianz Areni No Milan je još jednom potvrdio da ga se ne treba olako otpisivati Iako veći dio sezone igra slabo talijanska momčad je u najvažnijem ispitu sezone odigrala najbolje

Rekli su pasionirani statističari da Bayern ima više do 80 posto šansi za prolaz – kao da su zaboravili da je Milan dosad baš svaki put u nokaut-fazi eliminirao ponos Bavarske Ove sezone po četvrti put

Dvoboj je odlučen u samo četiri minute U 28 se Clarence Seedorf nakon dodavanja Kake izborio za prostor i vrlo preciznim udarcem sa 16 metara matirao Kahna U 32 Seedorf petom asistira Inzaghiju koji je u zaleđu ali pomoćni sudac to ne vidi Pippu više nije trebalo – zakucao je loptu pod prečku za 0:2

U poluvremenu je Hitzfeld naredio opći napad uveo je Pizarra izvadio iz naftalina Santa Cruza sijevalo je sa svih strana 19 udaraca Bayerna ali obrana gostiju sa senatorima Nestom i Maldinijem te Didom iz najboljih dana izdržala je sve nalete

Uz veliki doprinos razarača Ambrosinija i Gattusa pretrčao više od 11 kilometara Unatoč silnim jurišima domaćih još je dvije najbolje šanse u nastavku imao Kaka Oba puta je Kahn obranio ali Brazilcu nitko neće zamjeriti

Milan je jedina momčad u polufinalu Lige prvaka koja nije s Otoka Za finale i za čast Kontinenta kako ostatak Europe nazivaju Englezi italijanska momčad će se boriti s Manchester Unitedom Prva utakmica igra se 24 travnja na Old Traffordu

Liverpool – PSV 1:0 prva utakmica 3:0

Redsi su i s kombiniranom postavom rutinski odradili posao Sve se znalo već nakon prvog dvoboja u Eindhovenu PSV je na Anfield došaopoginuti muški Nizozemci su se dobro držali više od sat vremena imali i neke prilike a onda su u samo tri minute primili dva udarca

Prvo je u 64 minuti bek Dirk Marcellis polomio Zendena pa ga je Talijan Rosetti poslao na prijevremeno tuširanje Tri minute potom lijepu asistenciju Fowlera iskoristio je Peter Crouch koji je iz blizine postigao jedini zgoditak u revanšu

Liverpool će u polufinalu igrati protiv Chelseaja Prva utakmica igra se 25 travnja na Stamford Bridgeu Prije dvije sezone – nakon 0:0 i 1:0 – Redsi su prošli u finale a kasnije otišli do kraja u nezaboravnom okršaju s Milanom Hoće li se povijest ponoviti?

Preuzeto sa: www net hr