Kraj za Ivankovića

U vrlo dobroj utakmici Iran se držao sat vremena a onda su snage hrvatskog stratega potopljene s dva torpeda – jedan s 18 drugi s 11 metara Zabijali su Deco i Ronaldo pripremao Figo Portugal je među 16 najboljih

Vrlo jaki Portugal nametnuo je snažan ritam u prvom dijelu – Iranci su se grčevito povremeno i panično branili Već u prvoj minuti u njihovu je kaznenom prostoru zavladao kaos ali su Deco i Pauleta ipak blokirani prije nego što su uspjeli uputiti udarac

Oporavljeni Deco bio je veliko pojačanje za Scolarijev sastav u odnosu na formaciju koja se namučila s Angolom Naturalizirani Brazilac u 13 je minuti sjajno potegao poluvolej ali je toliko osporavani vratar Mirzapour ovaj put bio na visini zadatka

Veliku je utakmicu igrao Luis Figo kojeg Iranci niikako nisu uspijevali zaustaviti U 16 i 29 minuti Figo je izvrsno pronašao Manichea odnosno Carvalha ali su obojica bila neprecizni U 33 Figo je centrirao za Ronalda čiji šut glavom Kaebi izbacuje s linije

Branko Ivanković imao je ogromnih problema uoči dvoboja – otpao je Ali Daei K lauternov Zandi nije mogao startati od početka posve zdravi i spremni nisu bili Mahdavikia i osobito Ali Karimi koji je nakon slabe predstave napustio teren nakon sat vremena

I takav Iran znao je povremeno zaprijetiti U 31 minuti Timourian je izbio sam pred Ricarda i pogodio stativu Da je pogodio mrežu gol ne bi bio priznat jer je pomoćnik signalizirao zaleđe Ako je i bilo radilo se o centimetrima

U 55 minuti Mirzapour je još jednom osujetio Ronalda ali osam minuta kasnije nije imao šanse Figo je promiješao suparničku obranu i idealno servirao povratnu loptu za Deca koji je strahovitom bombom skinuo paučinu iz desnog gornjeg ugla

Iran je izjednačenju bio blizu u 69 – pričuva Rasoul Khatibi je iz izgledne pozicije pucao pored vratiju Posljednji iranski trzaj stigao je u 79 minuti kada je centarfor Hashemian vrlo dobro pucao glavom ali je Ricardo efektnom paradom uhvatio loptu

Minutu kasnije kraj priče – Figo je uletio u kazneni prostor prodao fintu Golmahammadiju koji je ga je zaustavio prekršajem Vrlo dobri sudac Poulat opravdano je dosudio penal Cristiano Ronaldo je s 11 metara zakucao loptu pod gredu

Portugal je tako s dvije uzastopne pobjede osigurao plasman u osminu finala dok će Iran u posljednjem susretu s Angolcima igrati tek za prestiž Bit će to posljednja utakmica Branka Ivankovića na iranskoj klupi

Portugal – Iran 2:0 0:0

Frankfurt Waldstadion Gledatelja: 47 000 Sudac: Eric Poulat Francuska Strijelci: 1:0 – Deco 63 2:0 – Cristiano Ronaldo 80- 11m