OKK Čelik – KK Gradina             66:72    (19:19, 18:21, 22:17, 7:15)

Gledatelja 200. Suci: Hodžić i Mrković (Sarajevo), Preldžić (Žepče)

OKK „ČELIK“ : A. Merdanović 6, Balta, Radan 9, Begagić 23, Pezer 10, Arnaut, Suljić 11, Anđelić 7. Trener: Nedžad Hodžić

KK „GRADINA“ :Kaltak, Avdić A,  Buljubašić 20, Hasić I. Pašić 5, Nurkanović 27, Adrović Avdić 3, Gopo, Topalović 7, R. Hasić10. Trener: Vladimir Mičanović

KK Gradina ZENICA

U okviru XV kola A1 lige uzbudljivu utakmicu u Zenici su odigrali domaći košarkaši Čelika i srebreničke Gradine. Utakmica koja je bila veoma bitna za obje ekipe i pobjednik ove utakmice otvara sebi vrata play off-a. Toga su bili svjesni i igrači obje momčadi koji su dali svoj maksimum na terenu. U prvoj četvrtini igre ekipe su se smjenjivale u vodstvu pa je rezultat na kraju prvog perioda igre glasio 19:19. Drugu četvrtinu igre bolje otvaraju domaći igrači i na semaforu je u jednom trenutku stojalo 35:26 za domaćina. Ipak, košarkaši Gradine se vraćaju u igru i serijom od 14:2 na poluvrijeme odlaze sa prednošću od 40:37.

U drugom poluvremenu nastavlja se borba za svaki koš u kojem su domaćini imali više sreće pa rezultat vraćaju u svoju korist od 59:57 za OKK Čelik. Zadnji period igre KK Gradina je podigla nivo igre u odbrani te je utakmicu privela u svoju korist.

Zaslužena pobjeda košarkaša Gradine iz Srebrenika koju su u ovom susretu predvodili kapiten Nurkanović sa 27 poena, Buljubašić sa 20 postignutih poena te centar Remzudin Hasić sa double-double učinkom od po 10 poena i skokova. Kod domaćina nezaustavljiv je bio Dino Begagić sa 23 poena te cetri Suljić i Pezer sa 11 odnosno 10 postignutih poena.

U XVI kolu A1 lige KK Gradina će ugostiti ekipu Orlovika iz Žepča. Utakmica je na programu u Subotu, 09.02.2013. sa početkom od 16:30 h. Pozivamo sve ljubitelje sporta da dodju u Sportsku dvoranu i podrže naše momke u borbi za PLAY-OFF i razigravanje za ulazak u Premijer ligu KS BiH.