Izvještaj sa Grbavice: Željo – Sarajevo

U derbi susretu 24 kola nogometne Premijer lige BiH Sarajevo je juče savladalo Željezničara sa 1:0 0:0 Strijelac jedinog gola bio je Matija Matko u 82 minuti

Susret je na stadionu Grbavice pred oko 10 000 gledalaca sudio Robert Zrilić iz Banje Luke

Željezničar: Efendić Cocalić Spahić Memišević Selimbegović Dialiba od 46 Ad Raščić Al Raščić Žerić Pelak od 20 Vladavić Kajtaz Avdić

Sarajevo: Alaim Muharemović Mačkić Maksumić Zukić od 46 Hadžić Trivunović Ihtijarević od 70 Šarić Duro Obuća Matko Repuh od 81 Hasančić

Nogometaši Sarajeva su u 87 gradskom derbiju sa minimalnih 1:0 savladali Željezničara Ovom pobjedom Sarajevo je prekinulo neugodnu tradiciji i nakon gotovo šest godina uspjelo pobijediti rivale s Grbavice

Utakmica je protekla u anemičnoj igri obje ekipe Nešto bolji su bili nogometaši Sarajeva koji su stvorili nekoliko dobrih prilika a do pobjede su uspjeli doći tek u finišu

Sarajevo je u 20 minuti prvi put zaprijetilo preko Obuće koji se nije najbolje snašao u šesnaestercu domeće ekipe U 40 minuti Matko je pokušao sa 16 metara ali je njegov udarac odbranio Efendić

Finiš prvog poluvremena pripao je Željezničaru koji je imao dvije stopostotne prilike za gol Prvo je u 43 minuti nakon šuta Avdića loptu na gol liniji zaustavio Duro a dvije minute kasnije dobar udarac Avdića krajnjim naporom je odbranio Alaim

Drugi dio igre u potpunosti je pripao gostima s Koševa Nakon nekoliko propuštenih prilika radost svojim navijačima donio je Matko golom u 82 minuti

Do kraja susreta nije bilo većih šansi pa je rezultat ostao nepromijenjen

Ovom pobjedom Sarajevo se približili na samo tri boda zaostatka iza lidera Širokog Brijega i definitivno se uključilo u borbu za naslov prvaka

Preuzeto sa: www sport ba