Novi rekord Juventusa u povratku Buffona
Pobjede Rome i Intera
Sampdoria prebrodila krizu
Rremi u sicilijskom derbiju

Juventus je spektakularnim 186 pogotkom Alessandra Del Piera sa 1:0 pobijedio Regginu i postavio novi rekord Serie A sa 52 boda nakon pola sezone u kojoj igra 20 klubova

Bianconeri su očekivali 17 pobjedu u 19 kolu protiv Reggine koja je sakupila samo tri boda sa gostovanja

Sve oči su bile uprte na Del Piera koji je hat-trickom u Kupu protiv Fiorentine premašio Giampiera Bonipertia i postao najbolji strijelac u povijesti kluba Prije početnog udarca na ekranima Delle Alpia bio je prikazan svaki od 185 njegovih golova

Gianluigi Buffon je imao prvi nastup ove sezone nakon što je oporavio od ozljede i operacije ramena a Reggina je stigla bez suspendiranog kapetana Ciccia Cozza

Prva prilika dogodila se već u drugoj minuti kada je Del Piero asistirao Davidu Trezeguetu za neprecizan udarac glavom

Francuz je bio bliži pogotku nekoliko minuta kasnije kada je natrčao na dodavanje Emersona ali je vratar Pavarini vršcima prstiju obranio njegov udarac

Juventus je imao potpunu kontrolu u prvih pola sata ali je iznenadan udarac Paredesa dodirnuo vratnicu Buffonovog gola

Reggina je imala još jedan opasan udarac iz daljine preko Luce Vigiania ali je Juventus poveo na kraju prvog poluvremena

I ponovo je zabio Del Piero koji je spektakularnim poluvolejom poslao loptu pod prečku poslije asistencije Trezegueta

U nastavku su domaćini željeli što prije osigurati pobjedu drugim golom i Fabio Cannavaro je bio neprecizan nakon što je osvojio pola terena dok je i Trezeguetov udarac glavom otišao pored gola

Sjajan udarac Federica Balzarettia sa ruba kaznenog prostora pogodio je prečku kada je Pavarini već bio savladan a gostujući vratar je morao istrčati sa gol linije da zatvori kontranapad zamjene Adriana Mutua

Amantino Mancini se vratio nakon dugotrajne ozljede i postigao je pobjednički gol za 1:0 pobjedu Rome protiv Milana kojemu su tako uništene sve nade za osvajanje Scudetta jer za Juventusom zaostaje 12 bodova

Očekivao se vatromet golova u glavnom gradu Italije jer je Milan odigrao zadnje dvije utakmice sa 14 golova zabijajući lagano ali i pružajući protivnicima gol prilike

Marcos Cafu i Paolo Maldini su i dalje ozljeđeni ali se u formaciji 4-4-2 Milana umjesto Daria Šimića na desni bok vratio Jaap Stam Iako je Roma imala samo jednog napadača na raspolaganju sustav sa Francescom Tottijem je u drugom dijelu utakmice sasvim dobro funkcionirao

Alessandro Nesta je u prvim sekundama zatvorio Tottia u opasnoj situaciji dok je Doni bio spreman za udarac Andriya Shevchenka

Prva prava prilika dogodila se nakon pogreške Danielea De Rossia Mladi veznjak Rome je dodao loptu ravno do Clarencea Seedorfa čiji pokušaj loba akrobatskom intervencijom u korner skreće Doni

Roma je pokušala odmoriti svoju obranu ali su njezine veznjake Alberta Aquilania i Simonea Perrottu u pokušajima ubacivanja u prazan prostor zaustavljali Nesta Kakha Kaladze i Stam

Rodrigo Taddei je pao u šesnaestercu kada je na njega natrčao Nesta ali nije dobio jedanaesterac no Roma je sa sve više igrača igrala prema naprijed

U drugom poluvremenu Milan je krenuo igrati u omiljenoj formaciji Carla Ancelottia sa veznjacima postavljenima u romb i to mu je donijelo bolju igru

Seedorf je poslao loptu iznad prečke udarcem iz daljine a također je neprecizan bio pokušaj Gennara Gattusa

Romin kapetan Totti je imao sve više loptu u posjedu i namjestio je odličnu priliku za Perrottu prije nego je sam iz slobodnog udarca testirao Didu

Tottijev prizeman centaršut ispuženi je Dida skrenuo vršcima prstiju a Stam je loptu kao sigurno riješenje izbacio u korner Chivu i Totti su oteli loptu Nesti no loše je pucao Aquilani

Na drugoj strani je Shevchenka iznenadio pad Chivua i napadač nije imao vremena da uputi udarac jer ga je klizećim startom blokirao Cufre

Luciano Spalletti je ubacio Mancinia nakon dugotrajne ozljede i nakon samo nekoliko sekundi on je imao odličnu priliku ali je oklijevao i pucao slabo sa ruba šesnaesterca

Roma je stvorila odličnu priliku za gol kada je Totti kombinirao sa sve ofanzivnijim Chivuom ali je obrambena intervencija u zadnji čas spriječila opasnost

Dvije momčadi su se rasule po terenu u potrazi za pobjedničkim golom i Roma je bila ta koja ga je postigla Zamjena Mancini je dobio loptu od Tottia na lijevoj strani i ušao je u šesnaesterac prije nego je uputio udarac koji se odbio od Stama i pored nemoćnog Dide otišao u bliži kut

Milan je odmah uzvratio preko zamjene Pippa Inzaghia no neuspješno a Doni je nešto kasnije morao obraniti udarac glavom Massima Ambrosinia

Rossoneri niti u tri minute sudačke nadoknade nisu uspjeli pronaći put do mreže i ponovo su pali na treće mjesto

Dva gola Adriana pomogla su Interu da na svom terenu sa 3:2 savlada Cagliari i tako upiše prvu pobjedu u 2006

Nerazzurri su pali na treće mjesto nakon 0:0 remija kod Siene prošlog vikenda i trebala im je pobjeda za ostanak u utrci za Scudetto

Bez ozljeđenih Alvara Recobe i Ze Marije te suspendiranog Juan Sebastiana Verona Inter je sa priprema za Afrički Kup Nacija morao vratiti Obafemia Martinsa

Navijačka tribina Inter curva ostala je prazna zbog kontroveznog prosvjeda protiv suspenzije četvorice navijača koji su rasističkim povicima vrijeđali braniča Messine Marca Zoroa u studenom

Navijači tvrde da nije bilo jasnog dokaza kojim bi se potkrijepila drastična kazna od pet godina zabrane ulaska na stadion

Agostini je savršenim startom zatvorio Dejana Stankovića kada se ovaj pripremao na udarac poslije asistencije Martinsa a Ivan Cordoba je očajničkim uklizavanjem blokirao Davida Suaza

Bio je to ključni trenutak jer je Inter tada krenuo u napad koji je završio pogotkom Martins je još jednom pokazao koliko je brz i ostavio je iza sebe Bizeru i preciznim udarcem pogodio suprotni kut Bio je to njegov prvi gol u 2006 u svim natjecanjima

Inter je poduplao svoju prednost pet minuta kasnije Kapetan Javier Zanetti je osvojio 40 metara i prošao tri braniča prije nego je asistirao Adrianu za jednostavan pogodak

Ipak Cagliari se vratio u utakmicu u 20 minuti Suazo je ukrao loptu Zanettiu na rubu šesnaesterca i uposlio Maura Esposita koji pogađa pored Julia Cesara

Vratar Antonio Chimenti je došao na posudbu u Cagliari iz Juventusa i pokazao je svoju klasu obranom udarca Martinsa Nigerijac je izbjegao zaleđe na dubinsku loptu Luisa Figa ali je Chimenti smanjio kut i spriječio novi gol

Gužva je izbila između Nelsona Abeijona i Stankovića kada je činilo da je srpski veznjak u lice udario Cagliarovog veznjaka ali sudac Dattilo nije vidio taj događaj

Nakon odmora sudac je dosudio kontroverzni jedanaesterac za domaće jer je Adriano pao poslije minimalnog kontakta sa Caponeom a kada Cagliarijevi protesti nisu prihvaćeni Brazilac je realizirao najstrožu kaznu

Suazo je trebao smanjiti na 3:2 ali je reprezentativac Hondurasa nemarkiran sa samo pet metara uspio prebaciti gol

Cagliari se nije predavao i devet minuta prije kraja je smanjio na 3:2 i to od Waltera Samuela odbijenim slobodnim udarcem Suaza

Zadnje minute su bile vrlo napete za Inter jer su gosti jurili prema naprijed u potrazi za rezultatom iz prošle sezone – 3:3 remijem ali rezultat se nije mijenjao i Inter je osvojio bodove

Luca Toni je prekinuo svoj golgeterski post i sa dva gola je donio Fiorentini 2:1 pobjedu protiv Chieva u utakmici koja se igrala u Perugiji

Zbog navijačkih nereda u Kupu protiv Juventusa Fiorentina je morala ovu utakmicu igrati na neutralnom terenu

Novo pojačanje Luis Antonio Jimenez bio je u prvom sastavu Viola samo nekoliko dana nakon što je stigao iz Ternane ali je Fiorentina ostala bez vratara Sebastiana Freya koji će zbog ozljede koljena pauzirati tri mjeseca

Bila je to utakmica dva iznenađenja Serie A jer je Fiorentina u utakmicu ušla na četvrtoj poziciji a Chievo kao šesti

Luca Toni je pet utakmica bio bez pogotka ali je 36 minuti doveo Fiorentinu u vodstvo udarcem sa 5 metara nakon dodavanja Martina Jorgensena

Chievo je bio bolja momčad u drugom dijelu i trebao je dobiti jedanaesterac kada je Alessandro Gamberini rukom blokirao udarac Salvatorea Lanne

Ipak nekoliko minuta kasnije zamjena Andrea Zanchetta je izjednačio iz slobodnjaka i to u rašlje svojim prvim dodirom lopte na utakmici

Do kraja utakmice se igralo otvoreno sa obje strane ali je Toni bio taj koji je u drugoj minuti sudačke nadoknade snažnim udarcem glavom na ubačaj Manuela Pasquala donio Fiorentini tri boda

Sampdoria je prebrodila krizu i zahvaljujući dvostrukom strijelcu Aimu Diani na Via del Mare stadionu je kod Leccea slavila sa 3:0

Momčad Silvia Baldinia se nadala da će još više povećati pritisak na Sampdoriju nakon 0:2 poraza od Livorna i da će pobjeći iz zone ispadanja

Mirko Vučinić se vratio nakon suspenzije i zabilježio 100-ti nastup za Salentine u svim natjecanjima dok se Blucerchiati i dalje muče sa ozljedama pa u momčadi nisu bili Emiliano Bonazzoli Giulio Falcone Angelo Palombo i suspendirani Francesco Flachi

Počelo je živahno sa obje strane i Sampdoria je povela u 21 minuti Korner Andrea Gasbarronia je dodirnuo Corrado Colombo za lagani finiš Aima Diane

Francesco Benussi je mijenjao ozljeđenog Vincenza Sicignana i morao je poletjeti zrakom da isprod prečke odbije udarac glavom braniča Luigia Sale dok je na drugoj strani Francesco Antonioli obranio udarac Cristiana Ledesme

Gosti su poduplali svoju prednost na kraju prvog dijela poslije još jednog kornera ali je ovoga puta se lopta nakon udarca Diane od nesretnog Gennara Delvecchia odbila u mrežu

Konačnih 3:0 bilo je već u 47 minuti kada je Colombova dubinska lopta u prostor pronašla Fabia Bazzania i uhvatila na spavanju obranu Leccea

Slobodni udarac Ledesme i pokušaj zamjene Vitalia Kutuzova dodirnuli su vratnice dok je Benussi spriječio četvrti gol Sampdorije i udarac Bazzania

Axel Konan je dvaput za nekoliko centimetara promašio okvir gola dok je i Vučinić imao dobru priliku za utješni gol ali je Sampdoria ipak slavila svoju prvu pobjedu od početka prosinca

Remijem bez golova završen je sicilijski derbi na San Filippo stadionu i tim će rezultatom obje momčadi Messina i Palermo ostati nezadovoljne

Bez obzira na situaciju na tablici pritisak je bio na Palermu a predsjednik Mauriozio Zamparini nije bio sramežljiv kada je kritizirao trenera Luigia Del Neria nakon poraza od Juventusa i 5:4 Kup pobjede protiv Barija

Del Neri zbog toga ipak nije želio mijenjati taktiku bez obzira na suspenziju Andrea Caraccioloa i problema sa mišićem Eugenia Corinia

Novo pojačanje Messine Denis Godeas je tek stigao iz Triestine ali je odmah bio u prvoj momčadi protiv svog nekadašnjeg kluba

Palermo je mislio da je poveo u 10 minuti kada je Cristian Zaccardo u mrežu skrenuo centaršut iz slobodnog udarca Simonea Baronea ali gol nije priznat zbog zaleđa

Nekoliko trenutaka kasnije Cristiano Lupatelli se maksimalno ispružio da odbije neugodan ubačaj s desne strane a Giuseppe Sculli je promašio zlatnu priliku iz kontranapada

Messina je zamalo povela kada je Zaccardova pogreška dozvolila Arturu Di Napoliu da lob udarcem prebaci ukopanog vratara ali se na vrijeme uspio vratiti Christian Terlizzi i akrobatski na gol liniji spriječiti pogodak

Slab pokušaj Mariana Gonzaleza je otvorio drugo poluvrijeme a zastavica pomoćnog suca je ponovo frustrirala navijače na San Filippu kada je Di Napoli pogodio mrežu sa pet metara

Odlazak Stephena Makinwe na Afrički Kup Nacija je odgođen zbog Palermovog manjka napadača i on je stvorio priliku za neprecizan volej Baronea

Zamalo je Zlatan Muslimović kaznio glupavi pokušaj driblinga Cristiana Lupatellia ali je vratar u zadnji trenutak uspio otkloniti opasnost

Domaća momčad je zbog ozljede ostala bez Alessandra Parisia i Di Napolia a u zadnjim minutama 100 posto spreman nije bio ni Salvatore Aronica

Do kraja je zamjena Rafael lošim primanjem lopte upropastio akciju sa Muslimovićem i razočaravajuća utakmica je završila bez golova

Preuzeto sa: www nogometni-magazin com