Tvrđava Gradina Srebrenik

ENGLESKA PREMIER LIGA (UKRATKO)

Cityu pobjeda u derbiju Manchestera Arsenal sa 7:0 ponizio Middlesbrough

Manchester City pobjednik je velikog manchesterskog derbija u kojem je svom gradskom suparniku Manchester Unitedu dokrajčio šanse za naslov prvaka slavivši sa 3:1

City je poveo preko Trevora Sinclaira nakon što ubacivanje Joeya Bartona protivnici nisu dobro izbacili a Darius Vassel hladnokrvno je poentirao za 2:0 Crveni vragovi su uspostavili ravnotežu no Cityju je pomoglo isključenje Cristiana Ronalda koji je divljački nasrnuo na Andyja Colea Ipak gosti su smanjili preko Ruuda van Nistelrooya ali je Robbie Fowler u smiraj dvoboja još potvrdio pobjedu

Sa 13 bodova iza Chelsea prije početka ovog kola momčadi Alexa Fergusona najmanje je trebao još jedan poraz a škotskom treneru ovo je bio tek četvrti u 29 susreta protiv gradskog rivala

City je u utakmicu ušao sa jednim osvojenim bodom u posljednja 4 kola dok United prije ovog dvoboja nije poražen u 11 uzastopnih kola No u derbijima forma nije previše bitna

Obje su momčadi startale s pojačanjima za City je debitirao Albert Riera a za United Patrice Evra U početnih pola sata igre nije se događalo ništa ozbiljnije a u 32 minuti City je poveo

Gary Neville je ubačaj Bartona glavom uspio odbiti samo do ruba šesnaesterca gdje se našao Stephen Ireland koji je asistirao strijelcu Sinclairu

Šokirani gosti nakon toga su mogli izjednačiti ali je nakon pogreške Bartona Wayne Rooney izašao sam pred vratara Davida Jamesa koji mu je blokirao udarac

Umjesto izjednačenja City je povećao prednost U 39 minuti Sinclair je glavom pronašao Colea i lopta se odbila do Vassella koji je bez razmišljanja pogodio za 2:0

No United je i dalje prijetio Ronaldo je dvaput bio blizu udarcima glavom ali City je na odmor ipak otišao s dva gola prednosti U 66 minuti portugalski reprezentativac Ronaldo naljutio se nakon starta Stephena Jordana i zbog toga se iskalio na Coleu kojem je ušao bez da je imao namjeru ići na loptu

United je uspio postići pogodak sa 10 igrača u 76 minuti Ryan Giggs je ubacio a Van Nistelrooy na leđima izdržao Suna Jihaija prije nego što je svladao Jamesa U sudačkoj nadoknadi vremena Fowler je postigao treći pogodak za domaćina

Drugo mjesto Manchester Uniteda sada je u velikoj opasnosti budući da Liverpoolu sada bježi samo za jedan bod a od Redsa ima dvije utakmice manje Aktualni prvak Europe na Anfieldu je svladao Tottenham i tako došao do 11 ligaške pobjede u posljednjih 12 kola koliko je i bez poraza

Jedini pogodak na susretu postigao je Harry Kewell iz voleja u 59 minuti nakon ubacivanja Stevea Finnana Bio je to Australčev prvi pogodak nakon 29 utakmica

Prije toga Redsi su imali veliku prigodu preko Fernanda Morientesa koji je pogodio gredu dok su gosti iz Londona zlatnu priliku za vodstvo imali na početku drugog dijela kada je Robbie Keane s nekoliko metara pucao pokraj vrata

U 87 minuti gosti su ostali bez Kanađanina Paula Stalterija koji je isključenog zbog profesionalnog prekršaja na Kewellu Od ukupno 20 odigranih utakmica u Premiershipu ove sezone Liverpool nije primio pogodak na njih 15

Mark Viduka i njegovi suigrači iz Middlesbrougha propisno su se osramotili na Highburyju gdje su od Arsenala poraženi s nesvakidašnjih 7:0

Ponovno je briljantan bio autor hat-tricka Thierry Henry a ostale su pogotke postigli Senderos Pires Gilberto Silva i Hleb Francuz je sa ova tri pogotka dostigao brojku od ukupno 150 golova u Premiershipu za Arsenal

Veliku sreću za navijače Topnika izazvao je i događaj u 36 minuti kada je po prvi put nakon ozljede koju je zaradio 2 listopada u igru ušao Ashley Cole Agoniju gostiju zaokružio je Doriva koji je u 73 minuti zbog potezanja Henryja zaradio drugi žuti karton

Nakon što 8 kola nikoga nije uspio pobijediti a u Londonu je doživio pravu katastrofu menadžer Boroa Steve McLaren već se može nazvati bivšim

Fulham je dominirao protiv Newcastlea i na kraju slavio sa 1:0 pogotkom pričuve Steeda Malbranquea u 75 minuti Svrake su u evidentnoj krizi u posljednja 4 kola osvojile su samo jedan bod

Pogodak Leona Osmana u prvom dijelu bio je dovoljan za treću uzastopnu ligašku pobjedu Evertona kod Portsmoutha kojem nisu pomogla niti četvorica novaka

Uz Pompey u zoni ispadanja ostao je i Birmingham koji je kod Charltona doživio novi poraz Prvi pogodak za domaćina postigao je Bryan Hughes bivši igrač Birminghama a drugi najbolji klupski strijelac sa 11 pogodaka Darren Bent

Nakon što je Lee Hendrie doveo Aston Villu u vodstvo u 26 minuti činilo se da će West Ham doživjeti 4 uzastopni ligaški poraz Ipak u 50 minuti izjednačio je Bobby Zamora a 9 minuta kasnije sudac Phil Dowd dosudio je najstrožu kaznu zbog toga što je Mark Delaney rukom blokirao Hayden Mullins Pogodak za konačnih 1:2 s bijele točke postigao je Marlon Harewood

Preuzeto sa: www nogometni-magazin com

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …