Hrvatska ide kući

Dvaput su vodili Nije bilo dosta Poll nije dosudio dva penala za Australiju Nije pomoglo Kalac im je poklonio gol Niti to nije bilo dovoljno Australija je s 2:2 zasluženo izborila meč s Italijom

Počelo je kao iz bajke Igrala se druga minuta Viduka je faulirao Niku Kovača a Srna se sjajnim projektilom s 25 metara iskupio za promašeni penal protiv Japana No bilo je to praktički sve dobro što je Hrvatska napravila u prvih 45 minuta

Veći dio prvog poluvremena igrala je samo Australija Hiddinkovi jurišnici ptpuno su nadigrali Cicine Utakmica je neodoljivo sličila na onu portugalsku s Engleskom kada smo također rano poveli i onda nestali s terena Izbornikova promjena formacije – igra s četvoricom u obrani – pokazala se kao potpuni promašaj

Hrvatski vjerojatno najbolji igrač u Njemačkoj Stipe Pletikosa fantastično je obranio udarac Kewella s ruba šesnaesterca u 30 minuti No pomoći nije bilo u 38 minuti kada je Tomas nakon jednog centaršuta bespotrebno igrao rukom S bijele točke vrlo je siguran bio Craig Moore Sudac Poll kazneni je udarac za Australiju trebao dosuditi i u 7 minuti kada je Šimunić prekršajem zaustavio Viduku

Tek nakon primljenog gola Vatreni su malo živnuli U 43 minuti Pršo je neometan pucao sa sedam-osam metara ali je njegov udarac ljevicom prohujao kraj i preko gola U nastavak je Hrvatska krenula čvršće i odlučnije

U predvorje raja opet su stigli u 56 minuti kada je australski vratar Željko Kalac kojeg je Hiddink posve neočekivano pretpostavio Schwarzeru kardinalno pogriješio nakon udarca Nike Kovača Hrvatski kapetan je okrenuo dvojicu Australaca i potom pucao s ruba šesnaesterca Daleko da je šut bio neobranjiv ali Kalca je lopta preskočila i odskakutala u mrežu

No Hrvati nisu naučili lekciju – i poslije drugog vodstva zabili su se u vlastiti šesnaesterac Gol je visio u zraku U 71 minuti Kewell je neshvatljivo ostao sam na sedam-osam metara odapeo je topovski ali je Pletikosa nevjerojatnim refleksom odbio loptu u korner

U 75 Tomas je još jednom odbojkaški reagirao na jedan ubačaj u šesnaesterac ali Poll to nije vidio Hrvatska je u osmini finala bila do 79 minute kada je izjednačio Harry Kewell Centrirao je Bresciano glavom prenio Viduka Strijelac je možda bio u zaleđu

U kaotičnoj završnici Vatreni su svim preostalim snagama krenuli u napad Ušao je i Klasnić Meč-loptu imao je na centarforsku poziciju premješteni Tudor u 87 minuti ali je previše oklijevao Utakmicu i SP su završili s dva crvena – isključeni su Šimić i Šimunić Pocrvenio je i Emerton

Hrvatska treći put zaredom ispada u prvoj fazi jednog velikog natjecanja Od Francuske 98 nismu prošli skupinu – niz je počeo u Japanu/Koreji nastavio se u Portugalu i sada u Njemačkoj Australci su prvi put u povijesti među 16 najboljih Čeka ih Italija

Hrvatska – Australija 2:2 1:1

Stuttgart Gottlieb-Daimler stadion Gledatelja: 52 000 Sudac: Graham Poll Engleska Strijelci: 1:0 – Srna 2 1:1 – Moore 39- 11m 2:1 – N Kovač 56 2:2 – Kewell 79