Tvrđava Gradina Srebrenik

Groblje Slonova

Oranje je preživio skupinu smrti a Obala će vjerojatno dobiti epitet najboljeg sastava koji je ispao u prvom krugu Nizozemci su osminu finala osigurali ponajprije zahvaljujući suparničkom golmanu i kolumbijskom sucu

Obala Slonovače je i drugu utakmicu zaredom izgubila prema identičnom scenariju – veći dio utakmice bili su bolji diktirali ritam i stvarali prigode ali u završnici nisu bili dovoljno hladnokrvni S druge strane Nizozemci su praktički iz tri prava udarca zabili dva gola

Posebno poglavlje utakmice je kolumbijski sudac Oscar Ruiz koji se nadovezao na katastrofalnu arbitražu Rosettija na ogledu Argentine i SCG Potpuno izgubljeni Kolumbijac između ostaloga četiri je puta mogao pokazati na bijelu točku od toga triput za Slonove

Uvodnih četvrt sata sasvim su dominirali Drogba i društvo Već u 13 minuti Oscar je mogao i morao suditi penal nakon što je Van Bronckhorst potezao Ebouea Koju minutu kasnije Aruna Kone je sebičan – Drogba mu je bio sam pred Van der Sarom

Iz prvog udarca na gol Van Bastenovi su igrači poveli Robin Van Persie je iz slobodnjaka sa 17 metara opalio ljevicom a lopta je iznad glave zbunjenog Tiziea uletjela u mrežu Četiri minute kasnije drugi udarac Nizozemaca u okvir i – 2:0

Napadač Bakari Kone se vratio u obranu i zakasnio izaći na zaleđe pa je Van Nistelrooy izbio oči u oči sa Tizieom Naravno egzekucija je za takvog majstora bila rutina pa se s narančasto obojenih tribina gromko zaorilo Ruud Ruud

Šest minuta kasnije izvana je potegao Zokora i uzdrmao mjesto gdje se spajaju prečka i vratnica Bakari Kone u 39 vraća Slonove u život U solo-prodoru prošao je trojicu protivnika i s ruba šesnaesterca perfektnim udarcem pogodio suprotne rašlje

Do kraja poluvremena Robben je uletio u kazneni prostor pao nakon kontakta s Toureom i dobio žuti za simuliranje U kontri koju je vukao Drogba Aruna Kone je dugo stajao sam ali je Chelseajev napadač previše čekao i dopustio Van Bronckhorstu da mu izbije loptu

Marco van Basten je u nastavku povukao nekoliko mudrih poteza – ubacio je Landzaata Van der Vaarta i Boulahrouza ojačao sredinu i smanjio silan pritisak na obranu S druge strane Michel baš nije pogodio s rotacijama Povukao je s terena dva opasna Konea

Glavnu ulogu u drugom poluvremenu imao je opet sudac Ruiz Nakon očitih povlačenja Drogbe i Dindanea samo je odmahnuo rukom i teatralno pokzao na korner Dosudio je mali milijun prekršaja podijelio previše kartona i dosljedno ometao razvoj igre

Nizozemska je u finišu bez većih stresova izdržala posljednje trzaje Obale i nakon dva kola osigurala plasman među 16 najboljih Tako će veliki derbi Argentine i Nizozemaca odlučivati tek o pobjedniku skupine Od ljepote se ne živi pa će tako Slonovi nakon okršaja sa Srbima otputovati kući

Nizozemska – Obala Bjelokosti 2:1 2:1

Stuttgart Gottlieb-Daimler stadion Gledatelja: 52 000 Sudac: Oscar Ruiz Kolumbija Strijelci: 1:0 – Robben 23 2:0 – Van Nistelrooy 27 2:1 – B Kone 38

NIZOZEMSKA

Van der Sar – Heitinga Boulahrouz 46 Ooijer Mathijsen Van Bronckhorst – Van Bommel Sneijder Van der Vaart 50 Cocu – Van Persie Van Nistelrooij Landzaat 73 Robben

OBALA BJELOKOSTI

Tizie – Eboue K Toure Meite Boka – Zokora Y Toure Romaric Yapi Yapo 62 B Kone Dindane 62 – Drogba A Kone Akale 73

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …