Tvrđava Gradina Srebrenik

Golčina Maxija slomila Meksiko

Argentina jedan od favorita za naslov prošla je u četvrtfinale tek nakon produžetaka Meksikanci su pružili žestoki otpor Gaučosima koji su do pobjede došli fenomenalnim golom Maxija Rodrigueza

Trebao je to biti vrlo izvjestan dvoboj barem na papiru Ali na Zentralstadionu u Leipzigu gledali smo sasvim drugačiji sliku Meksiko je opet bio tvrd orah za argentinske zvijezde koje su za prolaz među osam najboljih morale igrati produžetke

Utakmica je imala zanimljivu uvertiru – meksički izbornik Ricardo La Volpe koji je Argentinac pojavio na travnjaku tek kada su odsvirane obje himne A da će Gaučosi imati doista težak zadatak pokazala je već šesta minuta

Ubacivanje Parda iz kuta te prebacivanje Castra glavom uklizavanjem na drugoj vratnici okončao je Marquez koji je zakucao loptu u mrežu Abbondanzierija Srećom po brojne argentinske navijače uključujući i sveprisutnog Diega Maradonu njihovi su se ljubimci ekspresno vratili u utakmicu

Igrala se 10 minuti kada je Riquelme izveo korner a na loptu su krenuli Borghetti i Crespo Nesretni meksički napadač glavom je skrenuo loptu u svoju mrežu ali pogodak je pripisan njegovom argentinskom kolegi Dojam je da je Crespo u tom duelu napravio prekršaj ali švicarski sudac Busacca nije ništa svirao

Nakon vatrenog početka utakmica se primirila no učmalost je razbio Crespo u 23 minuti Cambiasso je pravovremeno ubacio za napadača Chelseaja koji je izbjegao zaleđe prebacio Sancheza ali nije pogodio mrežu Dvije minute kasnije Borghetti je odlično pucao s vrha šesnaesterca ali je Abbondanzieri paradom odbio loptu u korner

U drugom poluvremenu gledali smo otvorenu ali puno oprezniju igru – izglednije prilike imali su Argentinci ali niti Meksikanci nisu bili bezopasni Tako je u 54 minuti Borghetti sjajno pucao ali je argentinski vratara pokazao vrlo dobre reflekse Nešto kasnije je probao i Saviola no siguran je i Sanchez

Odluka o pobjedniku pala je tek u produžecima odnosno u prvom U 98 minuti Sorin je dugom loptom pronašao Maxija Rodrigueza na desnoj strani Argentinac je loptu uštopao prsima i iz prve volejem pogodio suprotne rašlje nemoćnog Sancheza Bio je to prekrasan pogodak koji je Argentinu odveo na noge Njemačkoj

Utakmica Albicelesta i Elfa bit će prava poslastica mundijalskog skupa a zadnji puta kada su igrali u finalu SP-a 1990 Nijemci su slavili 1:0 u jednom od najlošijih finala u povijesti Za pretpostaviti je da po imenima i napadačkoj koncepciji oba izbornika utakmica u Berlinu neće biti nimalo nalik onoj iz 1990

Argentina – Meksiko 2:1 1:1 1:1

Leipzig Zentralstadion Gledatelja: 44 000 Sudac: Massimo Busacca Švicarska Strijelci: 0:1 – Marquez 6 1:1 – Crespo 10 2:1 – Maxi Rodriguez 98

ARGENTINA
Abbondanzieri – Scaloni R Ayala Heinze Sorin – Maxi Rodriguez Mascherano Cambiasso Aimar 76 – Riquelme – Saviola Messi 84 Crespo Tevez 76 Izbornik: José Pekerman

MEKSIKO
O Sanchez – Osorio Marquez Salcido – Mendez Castro A Guardado Pineda 67 Pardo Torrado 38 Morales Zinha 74 – Borgetti Fonseca Izbornik: Ricardo La Volpe

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …