Gana pod doktorovom paskom

Afrički Brazil je prošao u osminu finala Tamo vrlo vjerojatno čeka pravi Brazil Prvi gol Crnim zvijezdama je poklonio Reyna a drugi Merk U međuvremenu je sjajnim udarcem privremeno izjednačio Dempsey

Debitant na svjetskim prvenstvima reprezentacija Gane s dvije je pobjede protiv Češke i SAD-a uspjela izboriti nastup u osmini finala gdje će najvjerojatnije igrati protiv branitelja naslova peterostrukih svjetskih prvaka Brazilaca utorak Dortmund 17 sati

Prvi gol za Ganu postigao je Haminu Draman u 22 minuti kada je prema njemačkom sucu doktoru Markusu Merku bez prekršaja oduzeo loptu američkom kapetanu Reyni na 20-ak metara od gola te potom lakoćom poslao loptu kraj vratara Kellera

Amerikanci su dugo prosvjedovali tražeći prekršaj Reyna se u tom dvoboju i ozlijedio te još prije kraja poluvremena napustio igralište ali Merk je ostao neumoljiv

Najljepši potez utakmice izveo je Clint Dempsey DaMarcus Beasley je u 43 minuti presjekao jedno ležerno dodavanje te poslao oštru prizemnu loptu u kazneni prostor gdje je Dempsey topovskim udarcem iz prve rasparao suparničku mrežu

Gana je pobjednički pogodak postigla u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz prestrogo dosuđenog kaznenog udarca Onyewu je istina skočio na leđa Pimponga ali kontakt je bio minimalan i dojam je da je sudac Merk pogriješio

Poklonjenom penalu ne gleda se u zube – kapetan Stephen Appiah je s 11 metara zakucao loptu pod gredu i osigurao svojoj reprezentaciji veliko slavlje Amerikanci su najbliže izjednačenju stigli u 66 minuti kada je McBride udarcem glavom pogodio vratnicu

Gana – SAD 2:1 2:1

Nürnberg Frankenstadion Gledatelja: 41 000 Sudac: Markus Merk Njemačka Strijelci: 1:0 – Draman 22 1:1 – Dempsey 43 2:1 – Appiah 45- 11m