Tvrđava Gradina Srebrenik

Francuzi opet razočarali

Nakon osam godina tricolori su konačno zabili na SP-u ali nije bilo dovoljno za tri boda Korejanci su prvi put u okvir gola puknuli u 80 minuti a nekoliko sekundi kasnije su izjednačili

Francuska reprezentacija napokon je postigla pogodak na svjetskim prvenstvima prvi nakon finala 1998 godine i četiri susreta sva tri prije četiri godine u Južnoj Koreji i prvoga u Njemačkoj

Strijelac je bio naravno Thierry Henry i to već u devetoj minuti ali taj gol im nije bio dovoljan da ostvare prvu pobjedu nakon slavlja na Stade de Franceu prije osam godina

Sylvain Wiltord je pucao lopta se do Henryja sretno odbila od korejskih braniča a Thierry je lakoćom svladao Lee Won-jaea za prvi gol Francuske nakon 369 minuta Zabili su tricolori još jedan ali sudac ga nije priznao

Sredinom prvog poluvremena Patrick Vieira je pucao glavom nakon kornera Lee je loptu zaustavio debelo iza gol-linije ali suci nisu vidjeli regularan pogodak

Francuska je potpuno dominirala u prvom poluvremenu te trebala voditi i više od 1:0 U nastavku su se galski pijetlovi povukli i umrtvili igru dok su Korejci bili potpuno nemoćni kada su napadačke akcije u pitanju sve do desetak minuta prije kraja

A tada je Cho Jae-jin u nekoliko navrata uspio u skoku nadvisiti francuske braniče i počele su opasne situacije pred Barthezom I u 81 minuti baš nakon što je Cho nadvisio Sagnola prvi je na loptu stigao Park Ji-sung te pokraj Thurama i Gallasa svladao Bartheza

Francuzi su ipak mogli do pobjede u 85 minuti Zidane je gurnuo loptu za Henryja ali pravodobnim istrčavanjem Lee je zaustavio udarac najbolje francuskog napadača Jedna loša vijest nikad ne dolazi sama Zidane je dobio drugi žuti i neće igrati u idućoj utakmici

Izbornik Domenech neće moći računati niti na Maloudu i prava je sreća za tricolore što u zadnjoj utakmici igraju protiv Toga čija je momčad u rasulu Ako i to uprskaju onda je veliki Zidane odigrao posljednji meč u karijeri

Inače taj Raymond Domenech opet će biti žestoka meta kritičara – Davida Trezegueta uveo je u sudačkoj nadoknadi

Francuska – Koreja 1:1 1:0

Leipzig Zentralstadion Gledatelja: 43 000 Sudac: Benito Archundia Meksiko Strijelci: 1:0 – Henry 9 1:1 – Park 81

FRANCUSKA
Barthez – Sagnol Thuram Gallas Abidal – Vieira Makelele – Wiltord Ribery 60 Zidane Trezeguet 90 Malouda Dhorasoo 88 – Henry

JUŽNA KOREJA
Lee W-j – Lee Y-p Choi J-c Kim Y-c Kim D-j – Lee H Kim S-s 69 Kim N-i Lee E-y Seol 46 – Lee C-s Ahn 72 Park – Cho J-j

Preuzeto sa: www sp2006 net hr

Samir Adanalic Trener OFK Gradina

Intervju sa trenerom OFK Gradine – Samir Adenalić radi na tome da OFK Gradina bude stabilan prvoligaš

Naš je cilj da budemo u gornjem dijelu tabele. Mi smo nakon 6 godina druge lige konačno u Prvoj ligi Federacije i ovdje su ozbiljne ekipe iz Federacije i OFK Gradina će pokušati da kroz ovu godinu afirmiše i mlađe igrače a i da postanemo stabilan prvoligaš.

NAŠA SUGRAĐANKA: Selma Omerović novi trener ŽNK Iskra Bugojno

Selma Omerović novi je treneri ženskog nogometnog kluba Iskre iz Bugojna. Ona je u prethodnoj sezoni …