Francuska 0-0 Rumunjska

U prvoj utakmici skupine C Francuska i Rumunjska su u Zurichu odigrali bez golova 0:0 i tako su podijelili bodove

U premijernoj utakmici skupine C popularno nazvanoj skupini smrti u Zürichu na Letzigrund stadionu su nogometaši Rumunjske i Francuske odigrali bez pogodaka

Francuska i Rumunjska su odigrali prosječnu utakmicu u kojoj je ritam u prvom poluvremenu bio na iznimno niskom stupnju no niti nastavak utakmice nije popravio loš dojam koji su prije svega ostavili aktualni svjetski doprvaci nogometaši Francuske

Prvi udarac u okvir vratiju dogodio se tek u 57 minuti što najbolje govori o utakmici Tada je Ribery probio desnu stranu vratio povratnu loptu na vrh šesnaesterca gdje ju je dočekao Karim Benzema no završnica je bila loša

Rumunjska je svjesno ušla u ogled s mislima na obranu Sjajno i organizirano su odbijali sve napade Francuza koji praktički nisu stvorili niti jednu stopostotnu šansu na ogledu u Zürichu

Benzema je u 10 minuti pucao daleko od vratiju potom je rumunjski vratar Lobont istrčavanjem pred Maloudom spasio opasnost a Anelka je glavom s pet metara u 33 minuti također pucao preko vratiju

U drugom poluvremenu lošta je još više bila u nogama Francuza no time se nije povećao broj šansi Najviše je pokušavao Benzema potom i Ribery no Rumunji su lako spasili svoja vrata i uzeli bod

Na drugoj strani su Mutu i Nicualae bili previše osamljeni u francuskom šesnaestercu gdje nisu došli do izražaja Tek je Niculae imao šansu u 16 minuti kada je pucao s 20-ak metara pored vratiju