Crnogorac srušio Manchester

Iako su izgubili utakmicu Crveni vragovi mogu biti zadovoljni Roma je trebala slaviti uvjerljivije Niti drugi klub s Otoka nije oduševio – Valencia iz Londona odlazi neporažena

U prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka Roma je u Rimu pobijedila Manchester United 2:1 1:0 Pogotke za Romu postigli su Rodrigo Taddei 44 i Mirko Vučinić 66 dok je strijelac za goste bio Wayne Rooney 60

Utakmicu je bitno odredila dvostruka nesmotrenost Paula Scholesa koji za samo 34 minute opravdano zaradio dva žuta kartona pa je ManU skoro sat vremena igrao s čovjekom manje Rimljani su to odlično koristili i veći dio susreta dominirali

Domaći su poveli nakon ubačaja Mancinija na koji je natrčao Brazilac Taddei Lopta je na putu do mreže pogodila Browna promijenila smjer i prevarila Van der Saara Krajem poluvremena došlo je i do sukoba engleskih navijača s talijanskom policijom

Do početka nastavka situacija se smirila ali samo na tribinama Igralo se odlično s pregršt prigoda na obje strane Novi pogodak pao je u 60 minuti Drastično oslabljeni Manchester odigrao je akciju utakmicu inicijator koje je bio sjajni Cristiano Ronaldo

Portugalac se riješio trojice suparnika pronašao Solskjaera Norvežanin je uputio odličan centaršut Rooney je loptu prihvatio prsima i potom je zakucao u mrežu nemoćnog Donija No rezultatska ravnoteža trajala je samo šest minuta

U 66 minuti je crnogorski centarfor Mirko Vučinić ponovno doveo Romu u vodstvo Pucao je Mancini Van der Sar odbio a Spalletijev joker koji je u igru ušao koju minutu ranije u svom praktički prvom kontaktu s loptom pogodio mrežu za konačnih 2:1

Na Stamford Bridgeu remi – 1:1 Gosti su poveli u 30 minuti pogotkom Davida Silve a rezultat je izjednačio Didier Drogba u 53 Španjolci su u osmini izbacili Inter u Milanu su odigrali 2:2 i na Mestalli sačuvali nulu I sada će im 0:0 biti dovoljno za prolaz

Nakon početnih prilika Ville i Kaloua potez dana odigrao je Valencijin napadač David Silva koji je s više od 20 metara sasvim iskosa s lijeve strane briljantnim udarcem pogodio suprotne rašlje nemoćnog Cecha za veliko slavlje Šišmiša – 0:1

Chelsea je svim silama krenuo po izjednačenje Do poluvremena su promašivali Kalou Lampard i Ballack No Canizaresa je na kapitualciju prisilio tek Drogba u ranoj fazi nastavka Dugu loptu Ashleyja Colea krivo je procijenio inače pouzdani Ayala

Drogbi više nije trebalo Utrčao je u prazan prostor i glavom lobao vratara – 1:1 Do barem minimalne prednosti uoči uzvrata 10 travnja domaći nisu uspjeli stići Najbliže pobjedonosnom pogotku bio je Ševčenko ali je njegov pokušaj zaustavio Luis Miguel

Preuzeto sa: www net hr