Belgijski stoper junak na San Siru

Milan je bio znatno bolji ali su dvije loše reakcije domaće obrane omogućile Danielu Van Buytenu da se prometne u heroja Bavaraca Redsi uvjerljivi kod PSV-a

U prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka Milan i Bayern su na San Siru pred 67 000 gledatelja odigrali bez pobjednika – 2:2 1:0 Rossoneri su zaslužili pobjedu odigrali su kudikamo bolje ali ovaj im je put za razliku od inače sreća okrenula leđa

Gosti su u Milanu bili oslabljeni neigranjem suspendiranog golmana Kahna ali je pričuvni vratar Rensing u potpunosti zamaskirao taj nedostatak U prvom dijelu gostujuća je jedinica sjajno zaustavila udarce glavom Ambrosinija i Gilardina

No treći pokušaj glavom milanista donio je veliko veselje na San Siro U 40 je minuti zabio Pirlo perfektnim lobom glavom s desetak metara Neobičan gol za Pirla ali sasvim zasluženo vodstvo Milana Bayern za 45 minuta osim jednog pokušaja Ottla nije napravio ništa

I u prvoj polovici nastavka domaći su bili puno opasniji No u 78 minuti Nijemci su izjednačili – nakon centaršuta Salihamidžića i odbijene lopte slabo čuvani Daniel Van Buyten je iz blizine matirao Didu Šest minuta kasnije Milan je opet poveo

Slabi ruski sudac Baškakov kojeg su se u Bayernu silno pribojavali dosudio je nepostojeći jedanaesterac poslije ispravnog starta Lucia na Kaki koji je sigurno realizirao najstrožu kaznu No treba dodati da u prvom dijelu Rus nije svirao čisti penal za Talijane

U posljednjim sekundama novi šok za Milan Jedan očajnički ubačaj iz Bayernove polovice preletio je sve domaće stopere ali ne i Van Buytena Belgijski reprezentativni stoper bio je spreman raspalio po lopti sa šest-sedam metara iskosa i probio Didu za konačnih 2:2

Nogometaši Liverpoola praktički su osigurali plasman u polufinale već nakon prve utakmice četvrtfinala Liverpool je u Eindhovenu deklasirao PSV 3:0 i na Anfieldu ga očekuje tek formalnost Strijelci su bili Steven Gerrard 27 John Arne Riise 49 i Peter Crouch 63

Drastično oslabljene Nizozemce prvaci Europe iz 2005 načeli su nakon ubacivanja Finnana i odličnog šuta Gerrarda glavom I Crouch je zabio glavom također na centaršut Finnana Play of the day ipak je Riiseov – Norvežanin je ljevicom s 20 metara zakucao loptu u sam kut

U srijedu će svoje prve četvrtfinalne oglede odraditi Roma i Manchester United u Rimu odnosno Chelsea i Valencia u Londonu Uzvratne utakmice na rasporedu su 10 i 11 travnja

Preuzeto sa: www net hr