Brazil produžio hrvatsku nadu

Nakon uspavanke i zvižduka u prvom dijelu nastavak je donio vatromet Selecao je slavio zgodicima Adriana u 49 i Freda u 89 ali su Socceroosi još jednom pokazali da su vrlo ozbiljna momčad

Guus Hiddink je na klupi ostavio trojicu koja su počela protiv Japana Kewell Bresciano Wilkshire dok je Brazil krenuo u identičnom sastavu kao i protiv Hrvatske No u prvom dijelu carioce nisu uputile niti jedan udarac u okvir gola

Najbliže pogotku bio je Kaka već u 3 minuti ali za razliku od onog berlinskog njegov projektil s 20-ak metara ovog je puta prohujao kraj gola Ronaldo je igrao još jednu veteransku utakmicu – u 37 minuti je u izglednoj poziciji promašio loptu

Australija je igrala slično kao i Hrvatska u Berlinu – s pojačanim veznim redom discipliniranim vraćanjem iza lopte i dupliranjem najopasnijih suparničkih igrača Peterostruki svjetski prvaci zvižducima su ispraćeni u svlačionicu što ih je očito razgoropadilo

U 49 minuti Ronaldinho je pronašao Ronalda koji je odigrao jedan od rijetkih dobrih poteza – navukao je na sebe trojicu i onda proslijedio do Adriana koji je namjestio loptu na svoju ubojitu ljevicu i s ruba šesnaesterca pogodio donji lijevi kut

Hiddink je nakon primljenog pogotka ubacio Kewella još ranije je ušao Bresciano Australci su krenuli ofenzivnije i stvorili niz šansi Mogli su barem do boda a da Dida nije opet bio raspoložen mogao se dogoditi scenarij – pobjeda Australije i eliminacija Hrvatske

U 55 je Bresciano išao sam na Didu ali se spetljao U 57 jedina pogreška Dide – ispala mu je lopta ali Kewell je promašio gotovo nemoguće U 67 sjajan pokušaj Kewellovog loba preletio je gredu za nekoliko centimetara

Deset minuta prije kraja Dida je fenomenalnom paradom obranio Brescianov pokušaj a u 84 zadnju veliku šansu upropastio je Mark Viduka koji je sa 7-8 metara prebacio i vratara i gol Točka na i stigla je u 89 minuti

Robinho je pucao i pogodio stativu a lopta se odbila kao na pladnju Fredu koji je u igru ušao samo koju minutu ranije U 82 Kaka je glavom pogodio prečku a pet minuta prije toga u istoj su akciji pucali Adriano i dvaput Robinho ali je Schwarzer sve izdržao

Australija je izgubila a ako posrne i 22 lipnja u Stuttgartu u osminu će finala Hrvatska No s obzirom na dosad prikazano to neće biti nimalo lagano Guus Hiddink od Australaca je napravio odličnu momčad koja se potpuno ravnopravno nosila i s velikim Brazilom

Brazil – Australija 2:0 0:0

München Allianz Arena Sudac: Markus Merk Njemačka Gledatelja: 66 000 Strijelci: 1:0 – Adriano 49 2-0 – Fred 89